Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TASARIM
03/12/2019

Spor yapanların nabzını neden düzenli olarak kontrol etmesi gerekiyor?

Düzenli nabız ölçümü, hem sağlığınız için hem de yaptığınız egzersizin yoğunluğunu veya miktarını arttırıp arttırmamanız gerektiğini göstermesi açısından önemli bir faktör. Huawei Watch GT 2, bu konuda da en önemli yardımcınız olacak!

Kalp atışının bizlere verdiği mesajlar konusunda ne yazık ki yeterince bilgi sahibi değiliz. Halbuki kalp atışı, insan yaşamının en önemli göstergelerinden biri. Kalbin bir dakika içinde kaç kere kasıldığını -yani hızını- yansıtan nabız, tıpkı tansiyon gibi, önemli hastalıklara işaret edebiliyor. Bu yüzden uzmanlar nabzın düzenli olarak kontrol edilmesinin önemli olduğunu sıkılıkla söylüyorlar. Nabız, cinsiyete, yaşa, fiziksel ve duygusal duruma ya da spor yapma alışkanlığına bağlı olarak değişkenlik gösterse de sağlıklı bir bireyde nabzın 60 ila 100 aralığında olması gerekiyor. bekleniyor. 60’ın altında ya da 100’ün üzerindeki nabız ise, çeşitli hastalıkların belirtisi olabiliyor.
 Profesyonel sporcular için nabız sayısı çok fazla önemli değilken; amatör spor yapan kişilerde ise çok daha hayati öneme sahip. Bu yüzden kalp atış hızını düzenli takip etmek, daha doğru bir şekilde spor yapmak ve daha sağlıklı bir vücuda kavuşmak için oldukça önemli. Düzenli nabız ölçümü, yaptığınız egzersizin yoğunluğunu veya miktarını arttırıp arttırmamanızı gerektiğini göstermesi açısından da önemli bir faktör. Aynı şekilde, egzersizin temposunu korumanız, düşürmeniz hatta ara vermeniz gerekip gerektiğini de belirtmesi açısından son derece faydalı. Performansınızın geliştiğinin nabız yoluyla anlaşılmasının önemli bir diğer göstergesi ise, antrenmanımızı sonlandırdıktan sonra nabzınızın geri dönüş, yani düşüş hızıdır. Bu hızın artması performansının gelişimi konusunda size ipuçları verir. Nabzın sürekli kontrol etme alışkanlığı edinenler, kendisi ve spor performansıyla ilgili birçok veriyi de toplamış oluyor.
 Özetle, antrenman rutininizden maksimum yarar sağlamak istiyorsanız, kendinizle ilgili mümkün olan tüm bilgiyi edinmeniz şart. Bu anlamda, Huawei Watch GT 2, en önemli yardımcılarınızdan biri olacak. Gelişmiş akıllı algoritmalardan yararlanan Huawei, sağlık yönetiminde endüstri lideri olan konumunu Watch GT 2 ile daha da güçlendirdi. Watch GT 2, spor modunda olmadığı sürece, kalp atış hızı 100 bpm'nin üzerindeyse veya 10 dakikadan fazla bir süre 50 bpm'nin altındaysa kullanıcıyı uyarıyor. Bu sınırlar, kullanıcının yaşı, cinsiyeti, kilosu ve aktivite yoğunluğuna göre tabii ki ayarlanabiliyor. Kullanıcılar ayrıca gerçek zamanlı olarak sağlık bilgilerine göz atmak için Huawei Sağlık uygulamasındaki verilerden de yararlanabiliyor. Huawei Watch GT 2, kullanıcıların HRV (kalp atış hızı değişkenliği) değerlerini kaydederek ve kullanıcının stres endeksi hakkında geri bildirim sağlayarak, stresi azaltmasına yardımcı olan kendi geliştirdiği Huawei TruRelax teknolojisi ile birlikte geliyor.Şık görünümüyle diğer akıllı saatlerinden ayrışan ve adeta bir moda ürünü gibi gözüken saatin en önemli özelliklerinden biri de, rakiplerinin çok üzerinde bir performans sağlayan pil ömrü. Özel Kirin A1 işlemcisiyle donatılan Huawei Watch GT, güçlü bir ses işlem birimini, ultra düşük güç tüketimi uygulama işlemcisini ve ayrı bir güç yönetim birimini bir araya getiriyor. Günlük kullanımda, Huawei Watch GT 2 46mm serisi, Nabız Takip Modu, haftada 30 dakikalık Bluetooth çağrısı, 30 dakikaya kadar müzik çalma; 90 dakikalık egzersiz ve geceleri bilimsel uyku modu açıkken iki hafta boyunca sürekli çalışabiliyor.
 

Sen iyisi mi Huawei Watch GT 2'i kolundan #hiççıkarma!