Postkolik_Loader

Ekip


EMRAH GÜRKAN

Postkolik’in kurucusudur. 1978’lidir. Resmi kayıtlarda doğum yeri İstanbul yazsa da, asıl doğum yerinin Miklagaard olduğu söylenir. Çok sağlam bir Lord Of the Rings hastasıdır. Ayda bir filmlerini, yılda bir de kitaplarını bitirir. Kılıçlara fena takıntılıdır. 30 yaşına kadar Death Metal dışında müzik dinlememiştir. Hayatının 18 yılını nasıl ekonomi gazetecisi olarak geçirdiği ise hala anlaşılamamıştır.

ORHAN MERİÇ

1972 İstanbul doğumludur. Sanat Tarihçisi ve Arkeologtur. Ayrıca Mimarlık Tarihçisi, en alaylısından eski bir televizyoncu, her ama her tarz film manyağıdır. Müzik konusunda 70’lere takıntılıdır. Led Zeppelin, Black Sabbath, Uriah Heep, Rainbow falan derseniz sizi pek bir sever. Yngwie J.Malmsteen derseniz sizi vezir, ona laf ederseniz sizi rezil eder. İyi Rock için taa Fizan’a kadar gider.

ENİS HAZAN

1978 İzmir doğumlu. Postkolik’te Sci-Fi sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Kendisi Jedi Konseyi yüksek seviye üyelerinden olup evinde bir Stormtrooper 24 saat nöbet tutmaktadır. Sıkı bir Action figür koleksiyoncusudur. Ayrıca gitar, trompet ve buzuki de çalar. Hayatta iki büyük hastalığının Star Wars ve Charlie Chaplin olması ikilem yaratsa da gayet dengeli bir arkadaştır.

SİNAN BAYAR

Postkolik’in fotoğrafçısıdır. 1988 yılında dünyaya gelmiş ilk 10 senesini sorgulamayla geçirmiştir. İşin içinden çıkamayınca kendini psikoloji ve Pink Floyd’a vermiştir. Bir şeylerin şifresini çözmüş olacak ki şimdilerde güzel kızlarla partilerde fink atmaktadır. Marmara Üniversitesi Sinema TV Yüksek Lisans mezunu olup fotoğraf, video, kısa film ve klip çekmeyi de çok sever.

ÖZÜM KASAPOĞLU

Özüm Kasapoğlu, nam-i diger Küçük Martha, 1985 doğumlu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra Microsoft ve Pepsi gibi şirketlerde avukatlık yaptı. Ama bu onu kesmedi ve bir taraftan da mutfak ve seyahat üzerine yazılar yazmaya başladı. 2011 yılında açtığı bloguyla hobisini bir üst seviyeye çıkaran Özüm Bozcaada muhtarı olarak da tanınır. Aynı zamanda gurme tur organizatörü ve Black Sunday Sale’in kurucularındandır.

FIRAT AKYILDIZ

1981, İstanbul doğumludur. Çocukken hayali, evden çıkarken ailesine ¨Görüşürüz, ben dergiye gidiyorum¨ diyebilmekti. İlginçtir ki bu hayalini 1999 yılında gerçeğe dönüştürmüştür ve ¨yayıncılık¨ işinden hiç çıkmamıştır. Kısacası, bileğini kesseniz, içinden ¨forma¨ çıkar. Yayıncılık hayatı ¨oyunlar¨ üstünden şekillenmiş olsa da sadece oyun alanında değil; birçok alanda yazar - çizer. 2015 yılının sonunda -ana iş olarak- yayıncılığa ara veren Fırat, Postkolik'in yayın danışmanlığının yanı sıra, global bir ¨ödeme firması¨ olan MOL'de genel müdür yardımcılığı yapmaktadır.