Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TASARIM
02/09/2021

Star Wars evreninden Imperial Light Cruiser da LEGO'landı

Bugüne onlarca farklı temada Star Wars setini satışa çıkaran Danimarkalı şirketin, Star Wars evreninden son güzelliği, 1336 parçalık bir Imperial Light Cruiser modeli oldu

LEGO ile Star Wars arasındaki işbirliği oldukça eskilere dayanıyor. İlk Star Wars temalı LEGO seti 1999’da piyasaya çıkan X-Wing olmuştu. O günden bugüne onlarca farklı temada Star Wars setini satışa çıkaran Danimarkalı şirketin, Star Wars evreninden son güzelliği, 1336 parçalık bir Imperial Light Cruiser modeli oldu. Bir Yıldız Destroyer'ından daha hızlı ve daha iyi manevra kabiliyeti olan Imperial Light Cruiser, bildiği gibi küçük ama heybetli bir savaş gemisi olmasının yanı sıra savaş mekiği fırlatma kapasitesine de sahip.

 Disney+’ın sevilen dizisi Star Wars: The Mandalorian’ın ikinci sezonunda yer alan bu çevik kruvazör, iki yaylı döner taret, iki mini TIE Fighter ve bir fırlatıcıya sahip. Kruvazörün kabin bölümüne, bir hologram masası, elektro dürbünler ve diğer aksesuarların yer aldığı bir bölmeden erişilebiliyor. 159 dolar etiket fiyatıyla satışa çıkan sette beş adet LEGO mini figürü de yer alıyor. Mandalorian, Cara Dune, Fennec Shand, Moff Gideon, Dark Trooper ve Baby Yoda figürlerinin yanı sıra, The Mandalorian'ın Amban blaster'ı ve Moff Gideon'un kara kılıcı da bu sette yer alan özel silahlar arasında bulunuyor.