Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TASARIM
12/12/2021

LEGO'dan 6 bin 785 parçalık Star Wars Ultimate Collector Series güzelliği

LEGO'nun Star Wars evreninden son güzelliği, Star Wars Ultimate Collector Series koleksiyonu altında piyasaya çıkan 6 bin 785 parçalık yeni AT-AT modeli oldu.

LEGO ile Star Wars arasındaki işbirliği oldukça eskilere dayanıyor. İlk Star Wars temalı LEGO seti, 1999’da piyasaya çıkan X-Wing olmuştu. O günden bugüne onlarca farklı temada Star Wars setini satışa çıkaran Danimarkalı şirketin, Star Wars evreninden son güzelliği, “Star Wars Ultimate Collector Series” koleksiyonu altında piyasaya çıkan 6 bin 785 parçalık yeni AT-AT modeli oldu. 63 cm yüksekliğinde, 68 cm uzunluğunda ve 24 cm genişliğindeki AT-AT, Star Wars: The Empire Strikes Back'de Hoth Savaşı'nda görülen araçtan esinlenilerek modellenmiş.

 LEGO’nun yeni figüründe hareketli bacaklar ve kafalar, açılır kapanır kapaklar, dönen toplar, bomba atma kapağı ve Luke Skywalker'a takılabilen bir kanca bulunurken, iç kısmına 40 adede kadar LEGO mini figürü, dört hızlı bisiklet ve E-Web ağır yinelenen blaster sığabiliyor. Figürü satın alanlar, Veers, Luke Skywalker, Snowtrooper Commander, dört Snowtrooper ve iki AT-AT Sürücüsü olmak üzere dokuz LEGO Star Wars mini figürüne zaten sahip oluyorlar, ama arzu edilirse bu sayı eklemelerle 40’a kadar çıkabiliyor. LEGO Star Wars Ultimate Collector Series AT-AT, 26 Kasım'da satışa çıktı.