Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
14/09/2021

Aktivist sporcu Colin Kaepernick'in sıra dışı hayatı Netflix dizisinde

Amerikan futbolu oyuncusu Colin Kaepernick'in lise yıllarını ve aktivist olmasına yol açan deneyimlerini keşfe çıkan Colin in Black & White dizisi, 29 Ekim'de Netflix'te seyirciyle buluşacak.

29 Ekim’de Netflix’te ekrana gelecek Colin in Black & White, Amerikan futbolu oyuncusu Colin Kaepernick'in lise yıllarını ve aktivist olmasına yol açan deneyimlerini keşfe çıkan bir biyografik yapım olacak. San Francisco 49ers takımının eski yıldız futbolcusu Kaepernick, 2016 yılında San Diego Chargers'a karşı oynanacak maç öncesi Amerikan ulusal marşı çaldığı sırada diğer takım arkadaşları gibi saygı duruşunda ABD bayrağına bakmamış ve takım arkadaşı Eric Reid ile birlikte herkes saygı duruşundayken tek dizi üzerine çökerek ABD'li siyahilere yönelik polis şiddetini protesto etmişti. O günden sonra adeta aforoz edilen Kaepernic, 2017'de San Francisco 49ers'le sözleşmesinin sona ermesinin ardından yeni kulüp aramış ancak tüm yüzler yüzüne kapanmıştı. Hatta dönemim ABD Başkanı Donald Trump, "Bu korkunç bir şey. Belki de kendisine daha uygun bir ülke bulmalıdır"  dahi demişti. 

 Yaratıcılığını Ava DuVernay ve Colin Kaepernick'in birlikte üstlendiği Colin in Black & White, Kaepernick’in beyaz bir ailenin evlat edindiği siyahi bir çocuk olarak büyürken karşılaştığı ırksal, sınıfsal ve kültürel engelleri nasıl aştığını anlatan cesur bir yeni mini dizi. Colin in Black & White'ta NFL'de oyun kurucu olarak Amerikan futbolunun zirvesine ulaşmadan ve hem bir kültürel ikon hem de aktivist olmadan önceki genç Colin'i Jaden Michael canlandırırken; Nick Offerman ve Mary-Louise Parker ise onun iyi niyetli anne babası Rick ve Teresa olarak karşımıza çıkıyor. Colin Kaepernick ise kendi hikâyesinin günümüzdeki anlatıcısı olarak yer aldığı dizide, etkileyici ve renkli bir biçimde sunulan bir dizi tarihî ve çağdaş bağlamdaki anlarda izleyicilere rehberlik ediyor. Colin'i tanıyana kadar, Kaepernick'i tam olarak tanımış sayılmazsınız. Altı bölümlük mini dizinin yönetmenliğini Emmy ödüllü Ava DuVernay üstlenmiş.