Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TASARIM
03/12/2019

Sağlıklı bir yaşam için uyku kalitenizi nasıl arttırabilirsiniz?

Uykuya dalmakta zorlanma, gece birçok kez uyanma, günü yorgun ve uykulu bir şekilde geçirme gibi semptomlar, günümüzde pek çok kişinin yaşadığı ortak sıkıntılar. Peki, kaliteli bir uyku için ne mi yapmalıyız?

Neredeyse ömrümüzün üçte birini uykuda geçiriyoruz. Zinde kalmak ve yeni bir güne mutlu başlamak için yeterince uyumamız şart. Araştırmalar, modern hayatın getirdiği stresle birlikte, uykuya olan ihtiyacın da arttığını gösteriyor. Şurası gerçek ki, insanlar artık eskisinden daha az uyuyor ve uyku kalitesi de her geçen gün düşüyor. Uykunun ruh ve beden sağlığımız üzerindeki etkileri düşünüldüğünde, bu durum pek çok sorunu da beraberinde getiriyor. Uykuya dalmakta zorlanma, gece birçok kez uyanma, günü oldukça yorgun ve uykulu bir şekilde geçirme gibi semptomlar, günümüzde pek çok kişinin yaşadığı sıkıntılar olarak dikkat çekiyor.
 Kaliteli ve yeterli uzunlukta bir uyku enerjinizi ve üretkenliğinizi artırır, kalbinizi ve bağışıklık sisteminizi güçlendirir, modunuzu düzeltir ve hatta ömrünüzü uzatır. Araştırmalar, yetişkin bireylerde 7 saatten daha az uykunun yeterli olmadığını gösteriyor. Fakat uyku süresinin uzunluğu kadar niteliği de oldukça önemli. Gece içinde kaç kez uyanıldığı, derin uykunun sürekli olup olmadığı ya da nefes alma kalitesi, uykunun kalitesini doğrudan etkiliyor. Fakat teknoloji, hayatımızın birçok alanında olduğu gibi, bu konuda yanımızda duruyor. Çıkan yeni nesil teknolojik ürünler sayesinde daha kolay bir şekilde uyku düzeni oluşturmanız mümkün. Hatta gece boyunca ne kadar kaliteli uyku uyuyabildiğimizi bile takip edebiliyorsunuz.
 Kalitesiz uykunun pek çok kişi için kabus haline geldiği günümüzde Huawei Watch GT 2, bu probleme de el atıyor. Saatin yerleşik uyku analizi işlevi, yaygın uyku sorunlarını tanımlamak için gelişmiş TruSleep 2.0 uygulamasını barındırıyor. TruSleep, uykunun derin, hafif, REM ve uyanış evrelerini analiz edip analizden sonra uyku kalitesini değerlendiriyor ve kullanıcılarına Harvard Tıp Fakültesi'ndeki DBIOM merkezinde hazırlanan önerilerini sunuyor. Uyku kalitesini analiz etmek için dört ayrı faz kullanan ve uyku sırasındaki kalp atış hızınızı izleyen Huawei Watch GT 2, uykuya dalmakta zorluk, aşırı uyku hafifliği ve erken uyanma gibi yaygın görülen 6 tipik uyku probleminin çözümünde kullanıcılarına yardımcı oluyor. Huawei TrueSleep teknolojisi, derin uykunun yüzdesini ve aynı zamanda hafif uyku durumunu kontrol ederek oranlarını gösteriyor ve gece kaç kez uyanıldığı, derin uykunun sürekli olup olmadığı ya da nefes alma kalitesi gibi bazı ekstra bilgiler sağlıyor.

 


 

Şık görünümüyle diğer akıllı saatlerinden ayrışan ve adeta bir moda ürünü gibi gözüken Huawei Watch GT 2’ni pek çok özelliği bulunuyor. Fakat en önemlilerinden biri, rakiplerinin çok üzerinde bir performans sağlayan pil ömrü. Özel Kirin A1 işlemcisiyle donatılan Huawei Watch GT, güçlü bir ses işlem birimini, ultra düşük güç tüketimi uygulama işlemcisini ve ayrı bir güç yönetim birimini bir araya getiriyor. Günlük kullanımda, Huawei Watch GT 2 46mm serisi, Nabız Takip Modu, haftada 30 dakikalık Bluetooth çağrısı, 30 dakikaya kadar müzik çalma; 90 dakikalık egzersiz ve geceleri bilimsel uyku modu açıkken iki hafta boyunca sürekli çalışabiliyor.


Sen iyisi mi Huawei Watch GT 2'i kolundan #hiççıkarma!