Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TASARIM
25/09/2018

Sylvester Stallone imzalı saat: RM 25-01 Tourbillon Adventure Watch

Yüksek IQ'lu dehalar cemiyeti Mensa'nın bir üyesi olan Sylvester Stallone, yüksek IQ'sunu bu defa oldukça havalı bir saati tasarlamak için kullanmış. 


Sylvester Stallone dendiğinde herkesin aklına devasa kaslara sahip, çılgın maceralara atılan İtalyan asıllı Amerikalı bir Hollywood yıldızının gelmesi gayet doğal. Hatta çoğunluğun aklına direkt olarak Rocky ve Rambo bile gelmiş olabilir. Peki kaçınız, Stallone'un yüksek IQ'lu dehalar cemiyeti Mensa'nın bir üyesi olduğunu biliyor? Kafası son derece çalışan Stallone, yüksek IQ'sunu bu defa oldukça havalı bir saati tasarlamak için kullanmış. Yakın dostu ve dünyaca ünlü bir saat üreticisi olan Richard Mille'nin desteğiyle tasarladığı RM 25-01 Tourbillon Adventure Watch, her detayıyla adeta bir dehanın elinden çıktığını ispatlıyor.
Kol saatlerinde bulunan özel bir sistemle yer çekimi etkilerini hesaplayan Tourbillon teknolojisinin en ileri seviyedeki örneği, bu saatte kendisine yer bulmuş durumda. Analog saat teknolojisinin en ileri seviyesini temsil eden bu özellik –kullanılmasa bile- eminiz sahiplerini fazlasıyla memnun edecektir. Saatin maharetleri elbette bu olağanüstü teknolojiyle sınırlı değil. Saatte manyetik koruma, titanyum-karbon karışımı kasa muhafazası, arzu edildiğinde saatten ayrılabilen bir pusula ve acil durumlarda kullanılmak üzere su damıtıcı da bulunuyor. Bunların haricinde tonla özelliği bünyesinde barındıran bu saatten sadece 20 adet üretilecek. Fiyatının ise 1 milyon dolara yakın olduğunu söylemek yeterli olacaktır.