Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
02/07/2021

Seiko'dan Hayao Miyazaki'ye saygı dururuşu!

Seiko, kült anime filmi Castle in the Sky’da yüzen şehir Laputa'nın yerini bulmak için kullanılan sembolojiye odaklanan yeni kol saatini animenin babası Hayao Miyazaki'ye bir saygı duruşu olarak satışa sundu.

Seiko, Hayao Miyazaki'nin efsanevi animasyon stüdyosu Studio Ghibli ile bir kez daha işbirliğine gitti. Yeni paslanmaz çelik saat, 1986 yapımı kült anime Castle in the Sky’da yüzen şehir Laputa'nın yerini bulmak için kullanılan sembolojiye odaklanıyor ve şehrin arması hem Seiko'nun kıdemli emaye ustası Mitsuru Yokosawa tarafından üretilen emaye kadranda hem de kurma kolunda yer alıyor. Saatin arka tarafında, film boyunca baş kahraman Pazu'nun merakını cezbeden Laputa'nın fotoğrafının bir reprodüksiyona yer veren safir kristal bir kasa yer alıyor.
 

 


Saatin etrafı ise, daha sonra şehrin gücünün kilidini açmak için kullanılan sihirli sözlerle çevrili. Seiko, 20. yüzyılda Hayao Miyazaki'nin Batı Avrupa'ya doğru imza niteliğindeki girişini vurgulamak için saatte Romen rakamları, Breguet ibreler ve kontrast dikişli kahverengi (gizli Laputa kabartmalı) bir deri kayış kullanmış. Toplamda sadece 1.200 parça üretilen saat, bu aydan itibaren 1.875 dolarlık fiyatla satışa sunulacak.