Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TASARIM
10/05/2021

Pembe Panter serilerinin unutulmaz karakteri Müfettiş Clouseau’ya figür

Peter Sellers'ın canlandırdığı en unutulmaz karakterlerden biri olan Müfettiş Clouseau, bu kez enfes bir figür olarak odaları süsleyecek. 1/6 ölçeğindeki figür, Müfettiş Clouseau'nun adeta hık demiş burnundan düşmüş.

Pembe Panter serilerinin efsane oyuncusu komedyen Peter Sellers, hayat verdiği karakterlerle milyonları gülme krizlerine sokmuş muhteşem bir isim. İngiliz aktör, canlandırdığı en unutulmaz karakterlerden biri olan Müfettiş Clouseau (Inspecteur Jacques Clouseau) ile bu kez bir figür olarak odaları süsleyecek. 1/6 ölçeğindeki figür, Müfettiş Clouseau'nun adeta hık demiş burnundan düşmüş. Gözlerindeki ciddi ancak komik bakışlardan el yapımı ceketinin kumaş dokusuna, hatta ayakkabılarının bağcıklarına kadar figürdeki tüm aksesuarlar en ince detayına kadar bezenmiş.
 


Müfettiş Clouseau figürü, sekiz farklı değiştirilebilen el pozisyonu, çizgi filmdeki bombalara benzeyen büyük bombası, Baretta marka tabancası, büyüteci, iki adet şapkası, kol saati, deri kılıflı dedektif rozeti ile gelecek. Uzun dedektif ceketi, beyaz gömleği, kravatı ve siyah pantalonu ile Peter Sellers figürü, Pembe Panter filmlerindeki haline birebir benzerliği dikkat çekiyor. Daniele "Danko" Angelozzi ve Inigo Gil, Peter Sellers'ın kafa ve yüzüne şekil verirken, Fabio Berruti ve Fabio Varesi figürün sanat yönetmenliğini üstlenmiş. Figürün muhteşem boyamalarını Dario Barbera yaparken, detaylı aksesuarları Sean Dabbs'in ellerinden çıkmış.

 

 

Yediden yetmişe herkesin gönlünde taht kuran Pembe Panter'in dahiyane yıldızı Peter Sellers'ın canlandırdığı Inspecteur Jacques Clouseau'nun figürü, sıra dışı gerçekçiliği ve komik bakışları ile figür koleksiyoncuların gözdelerinden biri olmaya aday bir parça. Sene sonunda piyasaya çıkması beklenen bu Sideshow güzelliğinin fiyatı ise 300 dolar.