Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
27/05/2021

Netflix’in ilk yerli dizisi Hakan: Muhafız, masaüstü oyun oldu

Hakan: Muhafız dizisi, masaüstü oyuna uyarlandı. İki ya da dört oyuncu Muhafız, Ölümsüz, Sadık ve Vezir rollerini üstlenerek iki takıma ayrılıyor ve kendi takımına ait yadigârları rakiplerinden önce bulmaya çalışıyor.

Yapımcılığını Netflix Türkiye'nin üstlendiği ve yayınlandığı dönemden itibaren dünyanın dört bir yanında milyonlarca insan tarafından ilgiyle izlenen “Hakan: Muhafız” dizisi Netflix ve ROOT işbirliği ile masaüstü bir oyuna uyarlandı. Koleksiyon eseri olarak tasarlanan oyun, dizinin başrol oyuncuları Çağatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü ve Yalabık olmak üzere dizi ekibine hediye edildi ve dizinin dördüncü sezonunun tanıtım kampanyasında kullanıldı.
 


Hakan: Muhafız – Yadigâr Peşinde adını taşıyan kutu oyunu gelişmiş oyun mekaniği, kuralları ve diziye özel konsept fotoğraflardan oluşturulan görsel tasarımı ile dizinin heyecan verici karakterleri ve deneyimlerini eğlenceli bir oyun ortamında bir araya getiriyor. Latin Amerika'dan Afrika'ya kadar farklı coğrafyalarda beğeniyle izlenilen dizinin Türkiye'nin tanıtımına önemli katkılarda bulunduğunun altını çizen Root Kurucusu Ceren Öztulca, “Hakan: Muhafız – Yadigâr Peşinde” oyununun farklı disiplinlerden uzman isimler tarafından hazırlandığını belirtti ve ekledi: “Oyunun tasarım aşamasında, oyuncuların Muhafız ve Ölümsüzler arasındaki mücadeleyi yaşaması için titizlikle çalıştık. Hikâyenin ruhunu yansıtmak için çizimlerle gerçek görüntüleri bir araya getirdik ve dünyada ‘koleksiyon eseri' sınıfına giren bir çalışmaya imza atmaktan mutluluk duyduk.”

 

“Hakan: Muhafız - Yadigâr Peşinde”de, iki ya da dört oyuncu Muhafız, Ölümsüz, Sadık ve Vezir rollerini üstlenerek iki takıma ayrılıyor ve İstanbul'un tarihi mekânlarında dolaşarak kendi takımına ait yadigârları rakiplerinden önce bulmaya çalışıyor. Buldukları yadigârların ve oynadıkları karakterlerin birbirinden farklı özelliklerini kullanarak kıyasıya bir mücadeleye giren iki takım, zafere ulaşmak için hem kendi hem de rakibin hamlelerini iyi hesaplamak zorunda. On ila yirmi dakika süren oyun, zar atıp ilerlemeli basit kutu oyunları kalıbını kırarak; kolay öğrenilen kuralları, taktiğe dayalı hafif oyun tarzı ve oyun boyunca uyandırdığı rekabet duygusu ile kutu oyunları dünyasına zevkli ve heyecanlı bir giriş vaat ediyor.