Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TASARIM
30.11.2020

Paris'te doktorlar için acil durum bisikletleri yollara çıktı

Paris'te acil bir durum sırasında ilk yardım ekiplerinin trafiğe takılmadan olay yerine kolayca ulaşmasını sağlamak için elektrikli ambulans bisikletler yollara çıkmaya başladı.

Büyük şehirler kötü şöhretli trafik sıkışıklığıyla bilinir. Örneğin Paris, Avrupa'daki en kalabalık trafiğe sahip şehirlerinden biridir. Sürücüler yılda yaklaşık 140 saatini otomobillerinin içinde beklerken geçirirler. Fakat diğer taraftan trafikte kaybedilen her dakika, hastalar için yüzde 10 daha az hayatta kalma şansı anlamına da geliyor. Wunderman Thompson Paris, bununla mücadele etmek ve şehir kullanıma uygun bir tıbbi araç yaratmak için bir fikir tasarladı, geliştirdi ve elektrikli bisiklet üretcisi Ecox ortaklığında çalıştı. Paris'teki acil durum personelinin şehrin sıkışık sokaklarında hızlı hareket etmesine yardımcı olmak için tasarlanan bu bisiklette, tıbbi ekipman taşımak için büyük hacimli yalıtımlı bir kutu yer alıyor. 
 Wunderman Thompson Paris Kreatif Direktörleri Adrien Mancel, "Acil durum bisikletleri oldukça hızlı. Yoğun trafikte kolayca yol alıyorlar, küçük alanlara park edilebiliyorlar ve en önemlisi, doktorların tıbbi ekipmanlarıyla Paris'te diğer araçlardan daha hızlı yolculuk etmesini ve her tıbbi müdahale alanına ortalama iki kat daha hızlı ulaşmasını sağlıyor.'' derken Ecinox CEO'su Mathieu Froger ise, "Acil durum bisikletleri, şehirde yolculuk eden doktorlarla ilgili karmaşık sorunlarına müdahale etmek için attığımız bir adım. Acil durum bisikletlerimizi almayı dört gözle bekleyen sağlık görevlilerimiz için bu kadar verimli bir marka olarak hizmet etmekten heyecan duyuyoruz" açıklamasında bulunuyor.