Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
GEZİ
30/07/2021

Dünyanın en pahalı hamburgeri The Golden Boy'un fiyatı tam 5000 Euro!

Hollanda’da De Daltons isimli restoranda satılmaya başlanan The Golden Boy adlı hamburger, dudak uçuklatan 5.000 Euro’luk fiyatıyla dünyanın en pahalı hamburgeri unvanına sahip.

Dünyanın en pahalı hamburgeri Hollanda’da De Daltons isimli restoranda satılmaya başlandı. The Golden Boy adlı burger, dudak uçuklatan 5.000 Euro’luk (yaklaşık 50 bin Türk lirası) fiyatıyla dünyanın en pahalı hamburgeri unvanına sahip. Bir önceki rekor, Oregon'daki bir restoranın mutfağından çıkan bir burgere aitti. Peki, bu hamburgeri böylesine özel kılan faktörler ne? Golden Boy burger, viskiyle aromalandırılmış dumanların çıktığı özel bir tabakta sunuluyor ve içerisinde bolca birinci sınıf malzeme yer alıyor. Bunların arasında A5 Wagyu bifteği, kral yengeç, beluga havyarı, İber Jambonu, füme ördek yumurtası mayonezi, beyaz trüf, Kopi Luwak kahveli barbekü sosu, Japon matcha çayında kaplan domates turşusu ve Dom Perignon'la aromalandırılmış altın kaplı hamburger ekmeği var.

 

 


Restoran sahibi Robbert Jan de Veen, The Golden Boy ile ilgili olarak “Malzemeler birbirini çok iyi tamamlıyor ve aromalar yoğun. Bu burger son derece pahalı olsa bile, yine de ellerinizi kullanarak yemelisiniz çünkü hamburger böyle yenir. Ekmekler altın varakla kaplı olduğundan, bitirdiğinizde parmaklarınız altınla kaplanmış olacak.” şeklinde konuştu. Yapımı yaklaşık 9 saat süren The Golden Boy için restoran iki hafta önceden rezervasyon ve öncesinde 750 Euro depozito istiyor.