Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
12/10/2022

Notre Dame yangınını konu alan Notre-Dame dizisi, 19 Ekim'de Netflix'te

Netflix’in 6 bölümlük Fransız yapımı mini dizisi Notre-Dame, 19 Ekim’de ekranlarda olacak. Dizi, 15 Nisan 2019’da Notre Dame Katedrali’nde çıkan yangını merkezine alıyor.

Fransız gotik mimarisinin en güzide örneği olarak bilinen Notre Dame, ilk gotik katedrallerden biridir. 37 şapel ve 75 dev sütundan oluşan 130 metre genişliğindeki katedral, günümüzde Paris’in en ikonik noktası olmuş durumda. Hatt Eyfel Kulesi ve Louvre Müzesi’nden bile fazla turist çekiyor. Nisan 2019’da dehşet bir yangın felaketiyle karşı karşıya kalan ve büyük bir çoğunluğu kül olan Notre Dame’ın restorasyonu hala devam ediyor. Netflix ekranlarında olacak Notre-Dame dizisi, bizleri tüm dünyayı sarsan o korkunç yangına götürecek. Toplam altı bölümden olan tek sezonluk dizi dizi, yangının yaşandığı gecede her biri kendi hayatlarındaki yangınlarla mücadele eden insanların kaderini konu alıyor.

 Notre-Dame dizisi, Parisli itfaiyecilerin alevlerin katedrali sarmasını önlemeye çalıştığı sırada başka karakterlerin karşı karşıya kaldıkları zorlukları da ekrana taşıyor. Çatışmalarına, aşklarına, karşılaşmalarına, nefretlerine ve birbirlerine gülümseyip yardım eli uzatmalarına tanıklık edeceğimiz bu karakterler, acaba nihayetinde her şeye sil baştan başlama şansı yakalayabilecek mi? Senaryosunu Olivier Bocquet ve Hervé Hadmar’ın kaleme aldığı dizinin yönetmenliğini Hervé Hadmar üstlenmiş. Caroline Prous, Simon Abkarian, Sandor Funtek, Corentin Fila, Ambroise Sabbagh, Frédéric Chau, Victor Belmondo ve Kassem Al Khoja ise dizinin oyuncu kadrosunu oluşturuyor. Notre-Dame, 19 Ekim’de Netflix’te olacak.