Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TASARIM
27/07/2020

LEGO, çalınabilir piyano setini satışa sunuyor

Müzik öğretmeni Donny Chen'in LEGO Ideas platformuna sunduğu bir modelden esinlenilerek yapılan LEGO Grand Piano, toplam 3 bin 662 parçadan oluşuyor ve 25 hareketli piyano tuşuna sahip.

LEGO Ideas, dünyanın en başarılı Lego modelcilerinin bir araya gelerek kurduğu bir ekip. Seçilen fikir piyasada satışa sunulduğunda fikir sahibi satışlardan ve lisans gelirlerinden yüzde 1 pay alıyor. Bu ekibin kendi projesi olan pek çok LEGO modeli bugün raflarda satın alınabilir halde bulunuyor. LEGO Ghostbusters arabası, Simpsons evi, Jeep Rubicon replikası, Apollo 11 Saturn-V, Voltron, International Space Station, Women of NASA ve TRON: Legacy Light Cycle bu projelerin yakın dönemdeki en iyi örneklerindendir. Çok yakında tüm bunlara Grand Piano da eklenecek. LEGO Grand Piano, bir müzik öğretmeni olan Donny Chen'in LEGO Ideas platformuna sunduğu bir modelden esinlenilerek yapıldı.
 


LEGO'nun bu ürünü, 350 dolarlık etiketiyle, LEGO Ideas platformundan bugüne kadar çıkmış en pahalı ürün olma özelliğini de taşıyor. Toplam 3 bin 662 parçadan oluşan Grand Piano, 25 hareketli piyano tuşuna sahip. Üstelik ürünün sunduğu tek fonksiyonellik piyanonun tuşları da değil. Bir piyanoda bulunan pedallar LEGO'nun bu piyanosunda da bulunuyor ve gerçek pedalların işlevini dahi yerine getiriyor. İşin özü LEGO Grand Piano, bir kuyruklu piyanonun küçük ölçekli bir versiyonu olarak kullanılabiliyor. Piyanonun içi, gerçek bir kuyruklu piyanoda bulunan her şeye ev sahipliği yaparken aynı zamanda LEGO'nun elektrikli motorunu ve piyanonun gerçekten çalınabilmesini sağlayan bir sensörü barındırıyor. 22 x 34 cm ölçülerindeki LEGO Grand Piano, Ağustos ayı içinde satışa sunulacak.