Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
MÜZİK
06/01/2022

Kaan Tangöze'den ikinci solo albüm: Aşık Mahzuni Şerif Türküleri

Kaan Tangöze, akustik gitarı ve mızıkasıyla hayat verdiği ilk solo albümü 'Gölge Etme'den neredeyse yedi yıl sonra ikinci solo albümü Aşık Mahzuni Şerif Türküleri ile hayranlarının karşısında.

Türk rock müziğinin başarılı temsilcilerinden Duman grubunun solisti ve birçok bilinen parçanın bestecisi ve söz yazarı olarak tanınan Kaan Tangöze, ikinci solo akustik albümünü tamamladı. Ünlü Türk Halk Ozanı Aşık Mahzuni Şerif’in 10 bestesinin Kaan Tangöze tarafından yeniden yorumlandığı albümün ilk teklisi ‘Haşlayın Beni’ 17 Eylül 2021’de, ikinci tekli ‘Gül Yüzlü Cananım’ 22 Ekim 2021’de dinleyiciyle buluşmuştu.

 

 


Büyük ilgi gören teklilerden sonra, albümün tamamı ise 7 Ocak 2022’de tüm dijital platformlarda yerini alacak. Albüm şarkılarından ‘Boşu Boşuna’ ve Divane Ettim Aklımı’ adlı eserlerin klipleri önümüzdeki günlerde izleyiciyle buluşacak. Sanatçının, İstanbul'daki stüdyosunda kaydedilen 10 şarkılık albümün; vokal, akustik gitar ve aranjesi kendisine ait. 7 Ocak’ta tüm dijital platformlarda dinleyiciyle buluşacak olan Kaan Tangöze’den ‘Aşık Mahzuni Şerif Türküleri’ albümünün klipleri Kaan Tangöze YouTube kanalında olacak.