Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TASARIM
01/10/2018

Aslen mimar olan Ukraynalı pasta şefi Dinara Kasko'dan muhteşem pastalar

İç mimarlıktan pasta şefliğine geçen Dinara Kasko’nun mimari pastalarına bayılacaksınız! Pasta şefi Dinara Kasko, kek konusunda sıra dışı bir yaratıcılığa sahip!


Yaptığı muazzam pastalarla kısa sürede bir sosyal medya fenomenine dönüşen Ukraynalı pasta şefi Dinara Kasko'nun pastalarıyla henüz tanışmadıysanız çok şey kaçırıyorsunuz. Asıl eğitimi mimarlık üzerine olan Kasko, boş zamanlarında mutfakta vakit geçirmekten o kadar hoşlanıyor ki, bu tutkusu bir süre sonra mesleği hâline geliyor. Mimarlık mesleğini bırakıp kendine bir mutfak atölyesi açan Kasko, burada ürettiği sıra dışı pastalar ile kısa zaman içerisinde tüm ülkede yankı uyandırıyor ve bir süre sonra da sosyal medyada fenomen hâline geliyor.
Tasarladığı muhteşem pastalar ile adından söz ettiren Kasko, gelen öneriler üzerine keklere de el atıyor ve onları da bambaşka şekillere sokuyor. Usta aşçı kek konusunda da sıra dışı bir yaratıcılığa sahip. Kasko, çeşitli disiplinlerden farklı sanatçılarla iş birliği yaparak eşsiz bir pasta tasarım metodu geliştirmiş. Metod, matematiksel algoritmalarla ve 3B baskıyla çalışmayı gerektiriyor. Anlayacağınız bu kek ve pastalar kesinlikle bildiğimiz keklerden değil. Sanki gelecekte geçen bir uzay filminin mutfağındayız! Baksanıza şunların güzelliğine...