Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
25/05/2021

Sega, Damon Slayer'ın video oyununu bu yıl içinde İngilizce çıkacacak

Demon Slayer animesinin popülerliğinden faydalanmak isteyen Sega, şu ana kadar sadece Japonya'da yayımlanan Demon Slayer oyununu The Demon Slayer Hinokami Chronicles adıyla İngilizce satışa çıkaracak.

Tüm dünyada bir Demon Slayer çılgınlığı yaşanıyor. Rekorları kıran manga serisinden sonra, anime dizisi de reyting rekorlarını alt üst etmeyi başardı ve adeta ortalığı birbirine kattı. Geçtiğimiz Ekim ayında Japonya’da vizyona giren Demon Slayer The Movie: Mugen Train adlı film ise vizyona girdikten sadece 16 gün sonra, 10 milyon bilet satarak Japonya'da tüm zamanların en çok izlenen 20. yapımı olmayı başardı. 100 milyon dolar bandını en hızlı aşan yapım olan anime film, üstelik buna sadece 10 günde ulaştı. Ayrıca Japonya'da en çok izlenen IMAX yapım oldu. 23 Nisan’da Amerika’da vizyona giren film, başarısını Amerika’da da sürdürdü. Sonunda başarı öylesine büyük oldu ki, Studio Ghibli'nin dünya çapında en yüksek hasılat yapan anime filmi Spirited Away'in rekorunu da kırdı. Demon Slayer The Movie: Mugen Train, 500 milyon dolara yaklaşan global gişesiyle tüm zamanların en çok izlenen anime yapımı olmayı başardı.
 
Demon Slayer’ın popülerliğinden faydalanmak isteyen Sega, bu yıl içerisinde İngilizce olarak Demon Slayer’ın oyununu yayımlayacak. Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Hinokami Chronicles adlı oyun, hem PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X konsollarında hem de PC’de çıkacak. Daha önce sadece Japonya’da Japonca yayımlanan oyun, İngilizce versiyonunun olmasıyla Amerika ve Avrupa pazarına da açılmış olacak. Sega, bu gelişmeyi oyununun İngilizce fragmanını yayımlayarak duyurdu.