Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
03/05/2021

Anime film Demon Slayer The Movie: Mugen Train tüm rekorları alt üst etti!

Satış rekorları kıran manga serisinden sonra dizisiyle de reyting rekorlarını alt üst eden Demon Slayer, sinema filmi Demon Slayer The Movie: Mugen Train ile de tüm zamanların en çok hasılat yapan filmi olmayı başardı.

Demon Slayer, hiç şüphesiz son dönemin en başarılı anime yapımı. Satış rekorları kıran manga serisinden sonra, dizisi de reyting rekorlarını alt üst etmeyi başardı ve adeta ortalığı birbirine kattı. Geçtiğimiz Ekim ayında Japonya’da vizyona giren Demon Slayer The Movie: Mugen Train adlı film, anime dizide izlediğimiz Infinite Train bölümünün hikayesini dallandırıp budaklandırmakla kalmamış, Demon Slayer’ın ikinci sezonuna da önemli köprüler kurmuştu. Film, vizyona girdikten sadece 16 gün sonra, 10 milyon bilet satarak Japonya'da tüm zamanların en çok izlenen 20. yapımı olmayı başardı. 100 milyon dolar bandını en hızlı aşan yapım olan anime film, üstelik buna sadece 10 günde ulaştı. Ayrıca Japonya'da en çok izlenen IMAX yapım oldu.
 


Japonya’da gösterdiği müthiş gişe başarısının ardından 23 Nisan’da Amerika’da vizyona giren film, başarısını Amerika’da da sürdürdü. Sonunda başarı öylesine büyük oldu ki, Studio Ghibli'nin dünya çapında en yüksek hasılat yapan anime filmi Spirited Away'in rekorunu da kırmayı başardı. Haberi kaleme aldığımızda Demon Slayer, 443 milyon dolarlık global gişe başarısıyla tüm zamanların en çok gişe yapan anime filmi olmayı başardı. Miyazaki’nin efsane filmi 2001 tarihli Spirited Away, geçtiğimiz yıl yeninden sinemalarda gösterilmiş ve 395 milyon dolara çıkan gişe geliriyle Mkoto Shinkai'nin ödüllü filmi Your Name filmini (380 miyon dolar) tahtından indirerek birinciliğe oturmuştu. Ancak hayranlar, Demon Slayer'ın zirveye çıkmasının an meselesi olduğunu zaten biliyordu, haklı da çıktılar.