Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
26/07/2022

Yeni Netflix animesi Kakegurui Twin, 4 Ağustos'ta seyirciyle buluşuyor

Sevilen anime dizi Kakegurui'nun spin-off'u olacak Kakegurui Twin, 4 Ağustos’ta Netflix’de anime severlerle buluşuyor. Kakegurui Twin’in hikayesi ana dizinin olaylarından bir yıl öncesindeki zaman diliminde geçiyor.

Homura Kawamoto tarafından kaleme alınan ve çizimleri Kei Saiki tarafından yapılan manga serisi Kakegurui Twin, yine Kawamoto tarafından yazılan ve Tōru Naomura tarafından çizilen popüler manga serisi Kakegurui – Compulsive Gambler'ın hem spin-off’u hem de bir ön bölümü niteliğindedir. Kakegurui Twin, ilk kez Eylül 2015’te yayıncı Square Enix'in Gangan Joker dergisinde okuyucuyla buluşmuştu. Bölümleri, Square Enix tarafından bireysel tankōbon (Japonya’da genellikle tek bir manganın bireysel ciltlerine atıfta bulunmak için kullanılan terim) ciltlerinde toplanıp yayınlanıyor. İlk cildi 22 Aralık 2015'te yayınlanan manganın, 21 Ekim 2021 itibariyle 12 cildi bulunuyor. Manga, Kuzey Amerika'da İngilizce olarak yayınlanması için Yen Press tarafından lisanslanmış durumda. Manganın ayrıca Amazon Prime'da yayınlanan 8 bölümlük bir live-action türünde web dizisi uyarlaması da bulunuyor.

 
Japonya merkezli bir animasyon şirketi olan MAPPA, Kasım 2021'de serinin orijinal bir net animasyon (Doğrudan internette yayınlanan anime) uyarlaması şeklinde Ağustos ayında Netflix'te yayınlanacağını açıkladı. Dizinin ana hikayesinin anlatıldığı Kakegurui – Compulsive Gambler, Japonya'nın en prestijli okullarından biri olan Hyakkaou Özel Akademisi'nde, normal okullardan farklı olarak hiyerarşinin kumar tarafından belirlendiği yerde geçiyor. Yumeko Jabami, güzel ve masum görünümününe karşın, kumar ve yüksek bahisli durumlara karşı psikotik bir bağımlılık ile gizleyen bir öğrencidir. En güçlü öğrencilerin kendi lehlerine oyunlar düzenlemek için kullandıkları ayrıntılı hile yöntemlerini delip geçebilen keskin bir zekaya sahip olan Yumeko, sırf heyecan için okulun çarpık hiyerarşisini yıkmak ister. Kakegurui Twin’in hikayesi ise, ana dizinin olaylarından ve Yumeko Jabami'nin Hyakkaou Özel Akademisi'ne gelişinden bir yıl öncesindeki zaman diliminde geçiyor. Hyakkaou Özel Akademisi'ne katıldıktan sonra okulun kumar sistemini öğrenen ve hızla buna uyum sağlamaya başlayan öğrenci Mary Saotome'ye odaklanıyor. Kakegurui Twin, prömiyerini 4 Ağustos’ta Netflix’de yapacak.