Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
22/09/2022

Bilim kurgu animesi Exception, 13 Ekim'de Netflix'te başlıyor

Netflix'ten iddialı bir anime dizi geliyor. Müzikleri Oscar ve Grammy ödüllü Ryuichi Sakamoto'nun imzasını taşıyan bilim kurgu animesi Exception, 13 Ekim'de Netflix'te başlıyor

Anime tutkunları Exception için radarlarını açık tutsun. Hirotaka Adachi'nin orijinal hikayesinden uyarlanan ve karakter tasarımları Yoshitaka Amano'nun imzasını taşıyan Exception, uzay temalı orijinal bir bilim-kurgu korku animesi. Uzak bir gelecekte, insanlık Dünya'dan sürülmüş ve tüm nüfusunu bir başka galaksiye taşımak zorunda kalmıştır. Bir keşif ekibinin üyeleri, yaşanabilir hâle getirilmeye uygun bir gezegen bulmaları için uzaya gönderilir. Mürettebat, biyolojik bir 3 boyutlu yazıcı vasıtasıyla yaratılmıştır. Ancak bir sistem arızası ekip üyelerinden biri olan Lewis'in deforme olmasına neden olur. Lewis, mürettebatın diğer üyeleri Nina, Mack, Patty ve Oscar'a saldırmaya başlayınca, geminin korkunç karanlığında görevin sona ermesi için bir geri sayım başlar.
 


Hikâyesi Hirotaka Adachi'ye (Otsuichi), karakter tasarımları Yoshitaka Amano’ya ait olan Exception’ın enfes müzikleri ise, Oscar ve Grammy ödüllü Ryuichi Sakamoto'nun imzasını taşıyor. Dünyaca ünlü müzisyen dizi için “Oldum olası bilim kurguya bayılırım. Senaryoyu okuduğumda, dizinin görselleştirildiğini görmek istedim ve bu yüzden projeye katılmaya karar verdim.” yorumunda bulunuyor. Exception, 13 Ekim’de ilk sezonuyla ekranlarda olacak.