Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
29/09/2022

Adult Swim'in yeni anime dizisi Housing Complex C, 2 Ekim'de başlıyor

Rick and Morty'nin yayıncısı Adult Swim, bu kez karşımıza bir anime dizi ile çıkıyor. Housing Complex C, Kurosaki isimli bir sahil kasabasının yakınlarındaki bir toplu konutta yaşanan tuhaf olayları konu ediyor.

WarnerMedia, 2001 yılında kurduğu alternatif yapım şirketi Adult Swim’le 21 yıldır birbirinden başarılı dizilere ve televizyon şovlarına imza atıyor. Rick and Morty, Robot Chicken, The Boondocks, Frisky Dingo ve Harvey Birdman, Attorney At Law gibi tamamı yetişkin içeriklere sahip olan bu yapımlar, dünyanın pek çok ülkesinde ilgi ve merakla takip ediliyor. Genellikle sezonlarca süren işler yerine bir ya da iki sezonda tamamlanan butik yapımlara imza atan kanal, şimdi de yeni anime dizisi Housing Complex C ile seyiricinin karşına çıkmaya hazırlanıyor.
 2 Ekim’de prömiyer yapacak olan Housing Complex C, Kurosaki isimli bir sahil kasabasının yakınlarındaki bir toplu konutta yaşanan tuhaf olayları konu ediyor. Yönetmenliğini Yūji Nara’nın üstlendiği animemin odağında, başı bir türlü beladan kurtulmayan Kimi var.  Antik çağlardan kalma bir cinin,toplu konutta yaşayanlara musallat olmasına yol açan korkunç olaylardan kendini sorumlu gören Kimi, bu kötülüğü alt etmek için sıkı bir mücadeleye girişecek. Adult Swim’in yarımşar saatlik bu dört bölümlük yeni macerası, korku temalı anime dizlerinden hoşlananları fazlasıyla memnun edecek.