Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
03/12/2021

Tüm platformlarda oynanacak Chorus ile uzay savaşına hazır olsun!

Deep Silver'ın yapımcısı olduğu Chorus, uzay savaşı oyunlarına yepyeni bir macera sunuyor. PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X/S platformlarında oynanabilecek Chorus, 3 Aralık'ta satışta.

Fishlabs'ın geliştirdiği ve Deep Silver'ın yapımcısı olduğu Chorus, uzay savaşı oyunlarını sevenlere yepyeni bir macera sunuyor. PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X/S platformlarında oynanabilecek Chorus, 3 Aralık'ta satışta olacak. Chorus, çoğunlukla it dalaşı sunan uzay dövüşü oyunları dünyasına farklı fikirlerle adım atıyor. Örneğin kontrol ettiğiniz karakterden uzaklaşmamak için pilotun gemi ile iletişim içinde olduğu bir dünya yaratılarak benzer oyunlara göre farklılık sağlanmış. Fishlabs, oyunun hikayesini sadece ara sahneler ile anlatmak yerine gemisi ile derin bir ilişki içerisinde olan pilot konseptiyle oyunu oynarken de hikayenin akıcı bir şekilde işlenmesine olanak vermiş.

 Üçüncü kamera açısından oynanan Chorus'un konusu, Forsaken adlı konuşan bir uzay gemisi ve pilotu Nara etrafında dönüyor. Nara ve Forsaken'ın uzun bir geçmişi var. Bu yüzden oyun ilerledikçe pilot ve gemi arasındaki bağ da güçleniyor. Chorus'un yarı açık dünyası oyuncuları kendi içine çekmeyi başarıyor ama gözden kaçmaması gereken asıl nokta, uzayda gezerken gördüğünüz gezegenlerin detaylı ve ilgi çekici yapılarla oldukça canlı görünmesi. Üstelik bu gezegenlerde çözmeniz gereken eğlenceli bulmacalar da yer alıyor.