Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
07/07/2021

Resident Evil’ın 25. yıl şerefine 25 yıllık single malt viski satışa çıkıyor

Bu sene 25. yılını kutlayan Resident Evil için enfes bir viski satışa çıkıyor. Tıpkı Resident Evil serisi gibi, 25 yıllık olacak single malt viski maalesef sadece Japonya'da satışa çıkacak.

Oyun dünyasının korku/gerilim kategorisindeki en popüler yapımlarından biri olan Resident Evil, ya da Japonya'da bilinen adıyla Biohazard, 25. yılını kutluyor bildiğiniz gibi. 1996 yılında başlayan korku macerası aradan geçen 25 senede, bir evrene dönüşmüş durumda. Bugüne kadar 110 milyonun üzerinde satış yaparak oyun dünyasına damgasını vuran Resident Evil, oyunları dışında filmleriyle bir popüler kültür öğesine dönmüş durumda. Bugüne kadar altı filmlik bir seriye dönüşen Resident Evil, bolca eleştiri alsa da, toplamda 1 milyar doların üzerinde gişe başarısı yakalamayı başardı. Efsane oyun serisi çok yakında Resident Evil: Infinite Darkness isimli animasyon türündeki dizisiyle ekranlardaki yerini alacak. 

Bu arada Resident Evil’ın 25. yıl şerefine, 21 Temmuz’da, enfes bir viski de satışa çıkıyor. İskoçya'nın Ballindalloch kentindeki Speyside damıtım tesisinde Glenfarclas Distillery tarafından damıtılan bu single malt viski, sevilen korku serisinin 25. yıldönümüne damga vuruyor. Tıpkı Resident Evil serisi gibi, viski de 25 yıllık. Ayrıca "fıçı sertliğinde" damıtılmış, bu da viskinin şişelenmeden önce seyreltilmediği anlamına geliyor. Glenfarclas Distillery'nin Biohazard 25th Anniversary şişesi, özel bir ahşap kutuda sahiplerine ulaşacak. Kutu, logo ve 25. yıl dönümü arması ile damgalanmış. The Biohazard 25th Anniversary, maalesef sadece Japonya’da satışa çıkacak.