Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
15/06/2021

Resident Evil: Infinite Darkness, 8 Temmuz’da Netflix’te ekrana gelecek

8 Temmuz’da Netflix’te ekrana gelecek Resident Evil: Infinite Darkness anime dizisi, Resident Evil oyunlarının sevilen iki karakteri Leon S. Kennedy ve Claire Redfield’ı ekranlara taşıyacak.

Oyun dünyasının korku/gerilim kategorisindeki en popüler yapımlarından biri olan Resident Evil evreni genişlemeye devam ediyor. Serisinin sekizinci oyunu Resident Evil Village, 7 Mayıs’ta oyunseverlerle buluşmuştu. Bugüne kadar 110 milyonun üzerinde satış yaparak oyun dünyasına damgasını vuran Resident Evil, oyunları dışında filmleriyle bir popüler kültür öğesine dönmüş durumda. Bugüne kadar altı filmlik bir seriye dönüşen Resident Evil, bolca eleştiri alsa da, toplamda 1 milyar doların üzerinde gişe başarısı yakalamayı başardı. Efsane oyun serisi şimdi de Resident Evil: Infinite Darkness isimli animasyon türündeki dizisiyle ekranlardaki yerini alacak.
 


8 Temmuz’da Netflix’te ekrana gelecek dizinin yapımcılığını Sonic X, Detective Conan, Spider-Man, Detective Gadget gibi animasyon işleriyle tanınan TMS Entertainment üstleniyor. Resident Evil 4 video oyununun hikayesinden uyarlanan dizi, tamamen bilgisayar üretimli imgeleme yani CGI teknolojisi kullanılarak çekilmiş. Oyunun sevilen karakterleri Leon S. Kennedy (Nick Apostolides) ve Claire Redfield’ı (Stephanie Panisello) izleyeceğimiz anime türündeki dizinin yönetmenliğini ise Eiichiro Hasumi üstleniyor. Kendisini Assassination Classroom ve Assassination Classroom: Graduation projelerinden hatırlayabilirsiniz. Resident Evil markasının 25. yıldönümünü kutlamak için hayata geçen dizisinin konusundan da kısaca bahsedelim: Resident Evil: Infinite Darkness’ta Beyaz Saray’daki gizli Başkanlık dosyalarına erişim sağlandığının anlaşılması üzerine Leon S. Kennedy dahil bir grup federal ajan, olayı araştırmak için Beyaz Saray’a davet ediliyor. Ancak ışıklar aniden söndüğünde Leon zombiler ile karşı karşıya kalıyor ve hikaye başlıyor.