Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
21/03/2022

24 Mart'ta başlayacak Halo dizisinden yeni fragman geldi

Xbox'ın en popüler oyun markalarından birisi olan Halo, dizi uyarlamasıyla 24 Nisan'da Paramount+ ekranlarında olacak. 2022'nin merakla beklenen dizilerinden olan Halo'dan yeni bir fragman yayınlandı.

Xbox'ı bugünkü başarısına ulaştıran, aynı zamanda Xbox'ın ilk oyunu olan Halo, sonunda televizyon dizisine kavuşuyor. Askeri bilim-kurgu, dram ve aksiyon-macera türündeki dizinin adı da aynı oyun gibi Halo olacak. Kyle Killen ve Steven Kane dizinin senaryosunu yazarlarken, Otto Bathurst, Jonathan Liebesman, M. J. Bassett, Roel Reiné ve Jet Wilkinson yönetmenlik koltuğunda oturan isimler. 24 Mart'ta Paramount+ ekranlarından izlenebilecek olan dizi öylesine heyecan yarattı ki, daha ilk bölümü yayınlanmadan ikinci sezon onayını kaptı bile.

 Peki, dizide kimleri göreceğiz? Genetik olarak geliştirilmiş süper asker "Spartan 117" yani Master Chief Petty Officer John-117 rolünde Pablo Schreiber, Spartan-II Projesinin başında yer alan bilim insanı Dr. Catherine Elizabeth Halsey rolünde Natascha McElhone görev alıyor. Yapımdaki diğer oyuncular ise Yerin Ha (Kwan Ha Boo), Charlie Murphy (Makee), Shabana Azmi (Amiral Margaret Parangosky, ONI'nin direktörü), Bokeem Woodbine (Soren-066), Olive Gray (Miranda Keyes, UNSC subayı ve Jacob Keyes'in kızı), Kate Kennedy (Kai-125), Natasha Culzac (Riz-028), Bentley Kalu (Vannak-134) ve Danny Sapani (Captain Jacob Keyes, kıdemli UNSC komutanı ve Master Chief'in dert ortağı) olarak göze çarpıyor. Herkesin sevdiği AI, Cortana'yı ise Jen Taylor seslendirmeye devam ediyor. Yapım, video oyununu temel alsa bile Silver Timeline olarak adlandırılan alternatif bir dönemde geçecek. 26. yüzyılda Covenant adlı uzaylılar ile insanların savaşını konu alan Halo, kişisel hikayelere derinlemesine dalacak ve izleyicilere aksiyon ve maceranın neredeyse hiç düşmediği bir gelecek gösterecek.