Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
18/01/2022

Popüler mobil oyunu CUE!, anime uyarlaması ile ekran macerasına başladı

Popüler mobil oyunu CUE!, anime uyarlaması ile ekran macerasına başladı. 7 Ocak'ta Crunchyroll'da yayımlanmaya başlanan CUE! animesi, daha çok genç kadınlara hitap etse de her yaştan seyirciye açık.

Liber Entertainment'ın Top 10 listelerinde uzun süre kalan popüler mobil oyunu CUE!, anime uyarlaması ile ekran macerasına başlıyor. Yumeta Company ve Graphinica stüdyolarının ortaklaşa hazırladıkları dizisinin yönetmenliğini Shin Katagai (Re:Stage! Dream Days) yapıyor. CUE!’in hikayesi Tatsuhiko Urahata tarafından yazılmış. Karakter tasarımları Motohiro Taniguchi'nin ellerinden çıkarken, dizinin müziklerinden sorumlu olan kişi ise High School DxD ve Kuroko's Basketball'un müziklerini yapan Ryousuke Nakanishi. Dizinin senaryosu hakkında fazla bir bilgi açıklanmadı, ancak uyarlama olduğu için oyunla paralel bir hikaye izleyeceğimizi düşünüyoruz.
 

 


Oyunda birbirinden tatlı 16 genç kadının seslendirme sanatçısı olmalarına yardım etmek üzere menajerliğini yapıyorduk. Dizide de buna paralel bir hikaye bekleniyor. CUE!'nun dikkat çeken özeliklerinden biri de, oldukça ünlü anime seslendirme sanatçıları ile çalışılmış olması. Yurina Uchiyama, Nene Hieda, Kyōka Moriya, Yuna Ogata, Ayaka Takamura, Manatsu Murakami ve Yomine Miharu bu sanatçılardan bazıları. 7 Ocak'ta Crunchyroll ekranlarından izlenebilecek olan CUE!, daha çok genç kadınlara hitap etse de her yaştan seyirciye açık.