Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
15/12/2021

The Journalist, dizi uyarlamasıyla 13 Ocak'ta Netflix ekranlarında olacak

3 Ocak’ta Netflix’te ekrana gelecek The Journalist, aynı adlı filmden uyarlandı. Yönetmenliğini Michihito Fujii’nin üstlendiği, dizi, Japonya'daki siyasi suçlara ve skandallara cesurca meydan okumasıyla adından söz ettirmişti.

13 Ocak’ta Netflix’te ekrana gelecek The Journalist, 2019 yapımı aynı adlı popüler filmden uyarlandı. Yönetmenliğini Michihito Fujii’nin üstlendiği, Isoko Mochizuki’nin 2017 tarihli çok satan romanından uyarlanan film, son yıllarda Japonya'da yaşanan siyasi suçlara ve skandallara cesurca meydan okumasıyla adından söz ettirmişti. Sosyal tabuları şoke edici bir şekilde ele alması, heyecan verici gelişmeler ve çarpıcı görsellerle The Journalist, diğer pek çok ödülün yanı sıra 43. Japon Akademi Ödülleri'nde Yılın En İyi Filmi dâhil üç ana kategoride ödül kazanmıştı.

 Yayınlandığı dönemde oldukça beğenilen The Journalist'in dizi formatıyla yeniden uyarlanması filmin hayranlarını fazlasıyla heyecanlandırmış durumda. Zira bunda diziyi yöneten kişinin bizzat filmi de yönetmiş olan Michihito Fuji olmasının payı büyük. Ryoko Yonekura (Doctor X, Legal V), dizinin ana karakteri olan Toto Gazetesi muhabiri Anna Matsuda'yı canlandırıyor. Haber medyasının sıra dışı ismi olarak tanınan Anna, modern Japon toplumundaki sorunları açığa çıkarmaya kararlı bir gazeteci olarak karşımıza çıkacak. Go Ayano ve Ryusei Yokohama, dizinin diğer iki önemli oyuncusu olacak. 50’şer dakikalık toplam 10 bölümden olacak The Journalist, radarınızda olsun.