Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
30/06/2017

Miyazaki'den eski iş arkadaşının filmine veto

Hayao Miyazaki ile Hiromasa Yonebayashi'nin arasına kara kedi girdi. Büyük usta eski Studio Ghibli yönetmenini üzdü!

Studio Ghibli'nin tepesindeki isim Hayao Miyazaki, yetenekli yönetmen Hiromasa Yonebayashi'nin yeni filmi Marie and the Witch's Flower'ın gösterimine davet edilmesine rağmen katılmadı. Yonebayashi son dönemde Ghibli'nin çok ses getiren filmleri olan The Secret World of Arriety ve When Marnie was There'i yönetmişti.
İngiliz yazar Mary Stewart'ın The Little Broomstick adlı eserinden yola çıkılarak anime filme uyarlanan Mary and Witch's Flower'ın yapımında Studio Ghibli'de çalışan pek çok isim görev aldı. When Marnie was There'in yapımcısı Yoshiaki Nishimura'nın yeni kurduğu yapım şireti Studio Ponoc tarafından çekilen Mary and the Witch’s Flower bu yılın en ses getirecek anime filmi olacak. Filmin müzikleri ve senaryosu da yine Studio Ghibli ekibinden Takatsugu Muramatsu ve Riko Sakaguchi tarafından kotarılmış.
 


Studio Ponoc bu film için yaklaşık 2.5 senedir geceli gündüzlü çalışmakta. Yonebayashi, Mary and the Witch’s Flower'ın ilk gösterimini eski iş yeri olan Studio Ghibli'nin gösteri salonunda yapmış ve Studio Ghibli ekibi neredeyse tam kadro olarak bu gösterimde yerini almış. Hayao Miyazaki katılım göstermese de eski meslektaşı ve iş arkadaşını tebrik eden bir notla kutlamış.
Studio Ghibli bünyesinde çalışan efsanevi yönetmenler Toshio Suzuki (Grave of the Fireflies) ve Isao Takahata (The Tale of the Princess Kaguya) ise Mary and the Witch’s Flower'ı çok beğenmişler ve gişede bol şans dileklerini yönetmene bizzat iletmişler. Mary and Witch's Flower, 8 Temmuz'da Japonya'da vizyona girecek. Avrupa vizyon tarihiyse henüz belli değil.