Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
01/06/2021

Romandan uyarlanan anime Gyokō no Nikuko-san hakkında merak edilenler

Kanako Nishi tarafından 2014’te yazılan ve bugüne kadar 350 bin kopyadan fazla satan Gyokō no Nikuko-san adlı romandan uyarlanan anime film, 11 Haziran'da Japonya'da vizyona girecek.

Gyokō no Nikuko-san, Kanako Nishi tarafından 2014’te yazılan ve bugüne kadar 350 bin kopyadan fazla satan bir roman. Romanın manga uyarlaması, bu sene başında piyasaya çıkmış ve yine Kanako Nishi tarafından kaleme alınmıştı. Sugisaku'nun çizimlerini yaptığı manga, son derece iyi yorumlar aldı. Gyokō no Nikuko-san'ın anime film uyarlaması ise, Studio 4°C’nin imzasını taşıyor ve yönetmen koltuğunda Doraemon filmlerinde animasyon ve karakter tasarımlarında çalışan Ayumu Watanabe (Children of the Sea, Space Brothers) oturuyor. Filmin senaryosu, Japon sinemasında romantik hikayeleri ile tanınan Satomi Ooshima (Hataraki Man, Our 30 Minute Sessions) tarafından yazılmış. Karakter tasarımlarını çizen ve aynı zamanda baş animasyon yönetmenliğini yapan Kenichi Konishi'yi Children of the Sea ve A Good Librarian Like a Good Shepherd gibi yapımlardan hatırlayabilirsiniz.
 

 

Gyokō no Nikuko-san'ın hikayesi bir teknede yaşayan anne Nikuko ve kızı Kikuko üzerine odaklanıyor. Anne kızın hayatı çözmeye çalışmalarını, hayatlarının gidişatını ve gün geçtikçe büyümelerini izleyeceğimiz filmin içinizi sıcacık yapan bir havası var. Nikuko-san, bekar bir anne ve Japon kültüründe büyük bir yeri olan yakiniku dükkanında çalışıyor. Yemek pişirmekten daha çok yemeği seven Nikuko'nun kızı Kikuko ise, yaşadıkları küçük balıkçı kasabasındaki insanların hikayelerini anlatmayı seven bir karakter. Anne Nikuko, hayatı neşe içinde yaşamayı severken, Kikuko hayaller kurarak hayatını yaşıyor. Bu sevimli ikilinin hikayesinin film uyarlaması, çizimleri ve atmosferi ile oldukça ilgi çekici ve samimi gözüküyor. İzleyicilere hayattan bir parça sunacak olan Gyokō no Nikuko-san, 11 Haziran'da vizyona girecek.