Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
01/06/2021

Futbol animesi Sayonara Watashi no Cramer Movie: First Touch, 11 Haziran'da vizyona giriyor

Futbol temalı bir anime film izlemek isteyenler, Sayonara Watashi No Cramer Movie: First Touch filmini radarında tutsun. Mangadan uyarlanan film, kızlardan oluşan Warabi Seinan Lisesi'nin futbol takımını ele alıyor.

2009 yılında Naoshi Arakawa'nın kaleminden çıkan spor temalı manga Sayonara, Football'un devamı niteliğinde olan Sayonara Watashi No Cramer, anime filmi uyarlaması ile geliyor. Sayonara Watashi No Cramer Movie: First Touch adıyla vizyona girecek olan filmin yönetmeni Naruto Shippûden'de 2007-2008 yılları arasında yönetmenlik yapmış olan Seiki Takuno. Filmin senaryosunu Natsuko Takahashi (Casshern Sins) yazarken, müziklerini de Masaru Yokoyama (Fate/Apocrypha) üstlenmiş. Liden Films stüdyolarından çıkan film, 11 Haziran'da vizyona giriyor.

 Sayonara Watashi No Cramer Movie: First Touch'ın konusu, futbolda kadınların yeri üzerine kurulu. Sumire Suō ve Midori Soshizaki, ortaokulda okumaktadırlar ve bu iki genç kız, okulun kız futbol takımının yıldızlarıdır. Liseye geçtiklerinde futbola devam etmek isterler, ancak Warabi Seinan Lisesi'nin futbol takımı berbat denilebilecek kadar kötüdür. Bu yüzden, lisede yeni tanıştığı arkadaşları ile kızlar futbol takımını en üst noktaya taşımak için kolları sıvarlar. Eskiden Japon Kadınlar Milli Takımı'nda futbol oynayan Naoko Nōmi'nin teknik direktörlüğü ve yardımlarıyla Sumire ve Midori karşılarına çıkan her takımı yenmek ve kendilerini kanıtlamak için yola çıkarlar. Spor animelerinin en sevilen yönü, rekabet hissiyatını iyi vermesi ve güçsüz takımın çok çalışarak kendinden oldukça güçlü rakipleri yenmesi denilebilir. Sayonara Watashi No Cramer Movie: First Touch'ın bu iki noktaya derinlemesine dalacağını ve spor severleri kendine çekeceğini düşünüyoruz.