Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
07/06/2021

Mamoru Hosoda imzalı anime Belle, ilk fragmanıyla göz doldurdu

2021'in merakla beklenen anime filmlerinden biri olan Belle, 2018 tarihli Mirai filmiyle Oscar adaylığı kazanan Mamoru Hosoda’nın yeni filmi. 16 Temmuz’da Japonya’da vizyona girecek Belle, ilk fragmanıyla göz doldurdu.

2018’de vizyona giren yedinci filmi Mirai ile Oscar adaylığı kazanan ve daha önce Digimon: The Movie, One Piece: Baron Omatsuri and the Secret Island ve The Girl Who Leapt Through Time gibi anime filmlere imza atan yönetmen Mamoru Hosoda’nın yeni filmi Belle’den ilk fragman geldi. 16 Temmuz’da Japonya’da vizyona girecek film için şimdiden Oscar lafları konuşulmaya başlandı bile. Bell, annesini erken yaşta kaybeden ve babasıyla birlikte kırsal bir köyde yaşayan 17 yaşındaki lise öğrencisi Suzu’yu merkezine alıyor.

 Suzu, yıllardır sadece kendisinin bir gölgesidir. Bir gün internette 5 milyar üyesi olan sanal dünya “U”ya girer. O dünyada artık Suzu değil, dünyaca ünlü bir şarkıcı olan Belle’dir. Şarkıcılığı dünya çapında dikkat çeken Belle adlı bir avatar olarak U’ ya katılan Suzu, U’da gizemli bir yaratıkla tanışır. Birlikte gerçekte oldukları kişi olma arayışında; maceralar, zorluklar ve aşk dolu bir yolculuğa çıkarlar. Studio Chizu imzasını taşıyan film, stüdyonun 10. yıl dönümüne de denk geliyor. Yılın en merakla beklene anime filmlerinden biri olan Belle’nin karakter tasarımlarını ise Disney filmleri Frozen ve Moan’ın da karakterlerini tasarlayan Jim Kim’in imzasını taşıyor.