Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
30/05/2021

Popüler müzikal Revue Starlight The Movie adıyla anime film oldu

Hayatına müzikal olarak başlayan Revue Starlight, önce manga, ardından anime dizi olarak uyarlandıktan sonra şimdi de Revue Starlight The Movie adıyla anime film olarak karşımıza çıkıyor.

Revue Starlight, oldukça ilginç bir yapım. Hayatına müzikal olarak başlayan Revue Starlight, ilk gösterimine 2017 yılında Tokyo'da bulunan AiiA 2.5 tiyatrolarında Shōjo Kageki Revue Starlight: The LIVE #1 adıyla girmişti. Müzikal tiyatro gösterisinin aldığı olumlu tepkilerden sonra Revue Starlight'ın 2018 senesinde Tsubaki Ayasugi'nin çizdiği Butai Revue Starlight: Show Must Go On, Makimaki Mawaru'nin çizdiği Yonkoma Starlight ve Kanata Nakamura'nın çizdiği Shōjo Kageki Revue Starlight Overture adlı üç adet manga uyarlaması yapıldı. Revue Starlight, 2018 yılında Tomohiro Furukawa'nın yönettiği 12 bölümlük bir dizi uyarlaması ile devam etti. Serüvenine Shōjo Kageki Revue Starlight: Re LIVE adlı bir mobil oyun ile devam eden yapım, 2020 yılında Shōjo Kageki Revue Starlight: Rondo Rondo Rondo adlı derleme filmi ile sinema sektörüne de girdi.
 

 Bu isim yapmış ünlü seri, 4 Haziran'da ise Tomohiro Furukawa'nın yönetmenliğini yaptığı, Tatsuto Higuchi'nin senaryosunu yazdığı Revue Starlight The Movie adlı film ile karşımıza çıkıyor. Kısa zamanda büyük bir üne kavuşan müzikal anime filmi, anime dizisin devamı niteliğinde hazırlanıyor. Yepyeni senaryosu ile vizyona giriş yapacak olan filmde, animedeki kahramanların Seisho Music Academy'deki üçüncü seneleri anlatılacak. Kinema Citrus stüdyolarından çıkan filmin, müzikal yapımları seven anime izleyicileri arasında oldukça popüler olacağını düşünüyoruz.