Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
ANİME
30/05/2021

Knights of Sidonia mangasına bir anime film daha geliyor

Tsutomu Nihei imzalı manga serisi Knights of Sidonia'nın bir anime filmi daha geliyor. Knights of Sidonia: Ai Tsumugu Hoshi, şiddet sahneleri ve küfürden dolayı 17 yaşının üzerindeki izleyicilere hitap ediyor.

2009-2015 yılları arasında yayımlanan Tsutomu Nihei imzalı manga serisi Knights of Sidonia'nın bir anime filmi daha geliyor. Manganın başarısının ardından Polygon Pictures Stüdyoları tarafından 2015 yılında ‘Knights of Sidonia: The Movie’ adıyla bir anime filmi yapılmıştı. Serinin yeni filmi olacak Knights of Sidonia: Ai Tsumugu Hoshi de tıpkı ilk filmde olduğu Polygon Pictures imzasını taşıyor. Filmin yönetmenliğini Hiroyuki Seshita (baş yönetmen) ve Tadahiro Yoshihira ortaklaşa üstlenmiş. Filmin senaryosu ise Sadayuki Murai ve Tetsuya Yamada yazmış. Aksiyon, bilim kurgu, uzay, mecha ve seinen kategorilerine giren Knights of Sidonia: Ai Tsumugu Hoshi, içinde bulundurduğu şiddet sahneleri ve küfürden dolayı 17 yaşının üzerindeki izleyicilere hitap ediyor.
 


Filmin hikayesi ise, Tsumugi Shiraui ve Nagate Tanikaze etrafında şekilleniyor. Gauna diye bilinen gizemli uzaylıların dünyayı yok etmesinden sonra insanoğlunun tek kurtuluşu dev uzay gemisi Sidonia ile uzaya kaçmak olmuştur. Uzayda 1000 yıldır süzülen Sidonia, yeniden Gauna saldırısına maruz kalır. Tekrar soykırım ile yüz yüze gelen insanoğlunu kurtaranlar ise insan-guana melezi Tsumugi Shiraui ve yıldız mech pilotu Nagate Tanikaze'dir. 10 yıl sonra Sidonia halkı barışın getirdiği huzurla yaşamlarına devam etmektedir. Tsumugi, huzurun getirdiği rahatlama ile Sidonia'nın kahramanı ilan edilmiş Nagate'ye karşı olan hisleri ile yüzleşir ancak ikisi de Guana var oldukça barışın olmayacağını bilmektedirler. Knights of Sidonia: Ai Tsumugu Hoshi, 4 Haziran'da Japonya’da vizyona girecek.