Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
TASARIM
29/03/2021

The Mandolorian gemisi Razor Crest, Rusya'ya indi!

The Mandalorian dizisinde Pedro Pascal'ın canlandırdığı başkarakter Din Djarin'in kullandığı savaş gemisi Razor Crest'in bir replikası, Rusya’ya bağlı özerk bir cumhuriyet olan Yakutistan’da karlarla kaplı bir parka yerleştirildi.

Rusya’ya bağlı özerk bir cumhuriyet olan Yakutistan’da The Mandolorian hayranları, 'Razor Crest' gemisinin gerçek boyutlardaki modelini yaptı. Kaynaklara göre, Rus cosplayer Ayaall Fyodorov ve arkadaşları, pandemideki eve kapanma süreci sırasında silahlı gemiyi bir proje olarak hayata etmişler. Fütüristik uzay gemisi 46 metreden uzun ve bir tondan fazla ağırlığa sahip. Fyodorov, Moscow Time'dan alınan bir alıntıya göre, Instagram takipçileri yardımcı olmuş ve yardım gerektiğini söylediklerinde gerekli fonları toplamalarına ön ayak olmuşlar. Yerel ve özel bir şirket olan Yakutsk BT parkı ise, yapının sığabileceği tek yer olan hangarı kiralamalarına yardımcı olmuş.
 


Fyodorov ve ekibi, uzay aracının replikasına olabildiğince yakın olmasını sağlamış ve hatta orijinal geminin tasarımını yansıtacak şekilde boyamışlar. Ayrıca ilgi çekici detaylardan biri de Razor Chest'in gerçekçi replikasının Baby Yoda'ya uyacak şekilde tasarlanmış bir koltuk içeriyor olması. Fyodorova, modelin kabaca 10 bin 200 dolara mal olduğunu ve hatta rüyası olan bu projeyi hayata geçirmek için arabasını bile sattığını söylüyor.