Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
POP-KÜLTÜR
22/05/2021

Jupiter's Legacy: Requiem, Image Comics etiketiyle okuyucuyla buluşuyor

2013 yılında başlayan Jupiter's Legacy üçlemesinin son bölümü olacak Jupiter's Legacy: Requiem, Image Comics etiketiyle 16 Haziran'da çizgi roman okurlarıyla buluşuyor.

Mark Millar ve Frank Quitely'nin çizgi roman serisine dayanan Jupiter's Legacy, Netflix ekranlarında 7 Mayıs'ta dizi olarak karşımıza çıktı. Jupiter's Legacy üçlemesinin ilk serisine dayanan dizinin dumanı daha üzerinde tüterken Jupiter's Legacy: Requiem ile azılı Jupiter's Legacy hayranlarının zevki ikiye katlanacak gibi duruyor. 12 bölümden oluşacak Jupiter's Legacy: Requiem, yine Image Comics etiketiyle okuyucuyla buluşuyor. Yeni seriye, Jupiter's Legacy'nin yaratıcılarından biri olan Mark Millar, Tommy Lee Edwards ile güçlerini birleştirerek imza atıyor.
 


2013 yılında başlayan Jupiter's Legacy üçlemesinin son bölümü olacak Requiem, 1929 yılında geçecek. Super kahramanlara güçlerini veren gizemli adanın sırlarını çözmek için yola çıkan Requiem, bir başlangıç hikayesi olacak. Kahramanların yıllar önce çağırıldıkları gizemli ada aslında neydi, hiçbir haritada yer almayan ada okyanusun ortasında nasıl belirdi ya da kahramanlar neden evlerine süper güçlere sahip olarak döndüler gibi sorularına cevap verecek olan Requiem, 16 Haziran'da macerasına başlayacak.

 Mark Millar, kuşkusuz son 20 yılın en başarılı ve üretken çizgi roman yazarlarından birisi. Marvel ile çalışmalarından çıkan The Avengers, Captain America: Civil War, Logan ve Millar'ın kendi konsepti olan Kick-Ass ve Kingsman, hemen herkesin bildiği filmler arasında girmiş durumda. Ancak Millar, bütün bu dev isimlerin yanında, şimdiye kadar yaptığı bütün çalışmalardan daha yüksek bir yere koyduğu ve en sevdiği eserin Jupiter's Legacy olduğunu dile getiriyor.