Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
21/03/2022

Yeni Marvel dizisi Moon Night, 30 Mart’ta Disney+’ta başlıyor

Yeni Marvel dizisi Moon Night, ekran macerasına 30 Mart’ta Disney+’ta başlıyor. 30 Mart'ta prömiyer yapacak dizide Oscar Isaac, derin bir kimlik bozukluğu yaşayan eski asker Marc Spector'u canlandırıyor.

Oscar Isaac’in başrolünde yer aldığı yeni Marvel dizisi Moon Night, ekran macerasına 30 Mart’ta Disney+’ta başlıyor. Doug Moench ve Don Perlin imzalı Moon Knight, Marvel dünyasında ilk kez 1975’te Werewolf by Night’ın 32. sayısında görülmüştü. Dizi, Bushman adında bir terörist tarafından öldürülen eski bir CIA ajanı olan Marc Spector’ı merkezine alıyor. Mısır’ın Ay Tanrısı Khonshu tarafından hayata döndürülen Spector, Bushman’ı öldürür ve Moon Knight’a dönüşür. Çoklu kişilik bozukluğundan muzdarip olan Spector’ın kafasının içinde bazen iş birliği içinde çalışan, bazen de kontrol için savaşan dört farklı kişilik yer alır ve bu durum, olayları işin içinden çıkılamaz boyutlara getirir.

 Marvel Comics'in belki de kavraması en karmaşık kahramanlarından biri olan Moon Knight, son derece ilginç bir karakter. Batman ile pek çok ortak yanı olan Moon Knight, aynı Batman gibi aşırı zengin ve tüm maddi imkanını ekipmanları için kullanıyor. Batman'in kullandığı batarang'lere benzeyen moonrang'leri kullanması ve dedektiflik yetenekleri neredeyse aynı denilebilir. Ancak Moon Knight'ı Batman'den ayıran iki devasa fark var. Moon Knight, birden çok kişiliğe sahip ve üstüne özel güçleri olan bir karakter. Kılık değiştirme yeteneği ile çoklu kişilikleri birleşince ortaya anlaşılması zor, ancak okuması oldukça keyifli bir karakter çıkıyor.

 Moon Knight dizisi, hem ilk kez Moon Knight ile tanışacaklar hem de karakterin hayranları için oldukça doyurucu bir hikaye sunacak. Senaryosunu The Exorcist, The Umbrella Academy ve The Lazarus Effect ile tanınan Jeremy Slater’ın üstlendiği dizide, Marc Spector ile aynı vücudu paylaştığını keşfeden hediyelik eşya dükkanı çalışanı Steven Grant rolündeki Oscar Isaac’e Midnight Man'i oynayan Gaspard Ulliel, bir tarikat liderini canlandıran Ethan Hawke ve May Calamawy eşlik ediyor.  İlk sezonu toplam altı bölüm sürecek dizinin yönetmen koltuğundaki isimler ise Justin Benson, Mohamed Diab ve Aaron Moorhead.