Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
26/07/2022

Neil Gaiman imzalı The Sandman, ilk sezonuyla 5 Ağustos’ta Netflix’te olacak

Fantastik edebiyatın en önemli isimlerinden Neil Gaiman'ın 1989-1996 yılları arasında yayınlanan popüler çizgi roman serisine dayanan The Sandman dizisi, 10 bölümlük ilk sezonuyla Netflix ekranlarında olacak.

Fantastik edebiyatın en önemli isimlerinden Neil Gaiman'ın (Good Omens, Neverwhere, Stardust) 1989-1996 yılları arasında yayınlanan popüler çizgi roman serisine dayanan The Sandman, “çağdaş kurgu, tarihi drama ve efsanenin kusursuz bir şekilde iç içe geçtiği efsane ve karanlık fantazinin zengin bir karışımı” olarak tanımlanan 10 bölümlük yeni bir Netflix dizisi… Gaiman, David S. Goyer ve Allan Heinberg tarafından geliştirilen dizi, DC Entertainment ve Warner Bros. Television tarafından üretildi.

 
Aslında The Sandman'i filme uyarlama çabaları 1991'de başlamıştı ve uzun yıllar geliştirme sürecinde kaldı. 2013'te Goyer, dizinin film uyarlamasını Warner Bros'a sundu. Goyer ve Gaiman, başrolü oynaması ve muhtemelen yönetmen koltuğunda oturması planlanan Joseph Gordon-Levitt'le birlikte yapımcılığını üstlenecekti. Ancak Gordon-Levitt, 2016'da fikir ayrılıkları yüzünden projeden çekildi. Filmin uzun süren gelişimi nedeniyle, Warner Bros. odağını televizyona kaydırdı. Netflix, dizinin yapımı için Haziran 2019'da bir anlaşma imzaladı ve çekimler Ekim 2020'den Ağustos 2021'e kadar sürdü.
 The Sandman’ın hikayesi ise şöyle; 1916'da, rüyaların kralı ve Yedi Sonsuz'dan biri olan Morpheus, büyülü bir ritüelde yakalanır. 105 yıl esir tutulduktan sonra, Morpheus kaçar ve Düşler Krallığına düzeni yeniden sağlamak için yola çıkar. Tom Sturridge, yüzyıllık esaretin ardından (orijinal hikayenin 1980'lerdeki zaman dilimi yerine günümüzde) kendi yönetimini yeniden kurmaya çalışan Morpheus'u canlandırırken, Gwendoline Christie Lucifer'i ve Vivienne Acheampong kütüphaneci Lucienne'i oynuyor. Dizide ayrıca Boyd Holbrook, Charles Dance, David Thewlis, Jenna Coleman, Stephen Fry, Patton Oswalt, Joely Richardson, Asim Chaudhry, Sanjeev Bhaskar ve Kirby Howell-Baptiste de yer alıyor. The Sandman, ilk sezonuyla 5 Ağustos’ta Netflix’de olacak.