Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
18/08/2021

Çizgi roman uyarlaması Y: The Last Man hakkında merak edilenler

Gizemli bir vebanın ardından evcil maymunuyla dünyada tek erkek olarak kalan Yorick’in maceralarını izleyeceğimiz çizgi roman uyarlaması Y: The Last Man, fragmanıyla göz doldurdu.

Bir çizgi roman uyarlaması da ekran macerasına başlamak için gün sayıyor. DC Comics çatısı altında faaliyet gösteren Vertigo Comics’te 2002-2008 yılları arasında yayımlanan Brian K. Vaughan imzalı Y: The Last Man adlı çizgi roman, gizemli bir vebanın Y kromozomlu her canlıyı yok etmesinin ardından dünyadaki son erkek olan ’Y’ unvanına sahip Yorrick Brown’u ve maymunu merkezine alıyordu. Bu post apokaliptik macera, FX ekranlarında bir dizi olarak karşımıza çıkacak. Prodüksiyon çalışmaları uzun süredir devam eden ve duraklamalar nedeniyle zaman zaman ‘artık herhalde olmayacak’ dedirten dizi, Yorrick Brown’un dünyadaki yeni düzene uyum sağlama ve bu düzende var olma mücadelesini anlatacak.

 

Y: The Last Man için ilk zamanlar bir sinema filmi düşünülmüş olsa da sonradan proje dizi uyarlamasına dönüştürülmüştü. Y: The Last Man’in dizi uyarlamasında dünyadaki son adam olarak Ben Schnetzer'i izleyeceğiz. Önceki kariyerinde çok fazla dişe dokunur bir projede görmediğimiz Ben Schnetzer’ın en önemli işi, 2010’da tek sezon ekrana gelen Happy Town dizisiydi. Ben Schnetzer’a dizide Diane Lane, Ashley Romans, Olivia Thirlby, Jess Salgueiro, Laura de Carteret, Samantha Brown gibi isimler eşlik edecek. 13 Eylül’de FX ve Hulu ekranlarında olacak Y: The Last Man, yayınlanan ilk fragmanıyla da kalpleri fethetti. James Brown‘un “It’s A Man’s Man’s Man’s World” şarkısını seçmesi oldukça yerindeydi. Bu arada yapımcılığını FX Productions’ın üstlendiği dizinin 22 Eylül’de ilk üç bölümüyle Disney+ ekranlarında olacağını da söyleyelim.