Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
06/06/2021

Far Cry evreni ilk çizgi roman ile genişliyor: Far Cry: Rite of Passage

Son yılların en başarılı video oyunu serilerinden Far Cry evreni çizgi roman dünyasına adım atıyor. İlk Far Cry çizgi romanı olan Far Cry: Rite of Passage, 19 Mayıs'ta okurlarla buluşuyor.

Far Cry evreni, bilgisayar oyunlarını aşıp çizgi roman dünyasına adım atıyor. İlk Far Cry çizgi romanı olan Far Cry: Rite of Passage, Ubisoft ve Dark Horse Comics imzasını taşıyor. Rite of Passage, Bryan Edward Hill tarafından yazılıyor ve Geraldo Borges tarafından çiziliyor. Renklendirme Micheal Atiyeh'in, konuşma balonları da Comicraft'ın omuzlarında olacak. Kapak tasarımlarını Matt Taylor’ın üstlendiği ve toplam üç bölümden oluşacak Far Cry: Rite of Passage, 19 Mayıs'ta okuyucularla buluşacak. Dark Horse Comics, üç bölümlük serinin kapaklarını paylaştı bile. Far Cry'ın stiline sadık kalan kapaklar, oyunlardaki en vahşi kötü adamları resmediyor. Far Cry 3'ten Vaas Montenegro, Far Cry 4'ten Pagan Min ve Far Cry 5'ten Joseph Seed'i göreceğiniz kapaklar, gerçekten oldukça çarpıcı ve heyecan verici.
 

 

 


Rite of Passage'in kahramanları Antón Castillo ve oğlu Diego'yu Far Cry 6'dan tanıyoruz. Seri, adını Diego'nun 13 yaşına basmasıyla ergenliğe geçiş ritüelinin başlamasından alıyor. Baba Antón, üç efsanevi adamın yaptığı kötülükleri uyarı ve liderlik hakkında dersler niteliğinde oğluna aktarıyor. Far Cry oyunlarını sevdiyseniz, Far Cry: Rite of Passage'in kaçmaması gereken bir çizgi roman olduğunu zaten biliyorsunuz demektir. Sadece Vaas'ın bölümü olan birinci sayının bile seriyi okuyucuyla derinlemesine bağlayacak kalitede bir çizgi roman olacağını düşünüyoruz. Far Cry oyunlarını oynamamış olanlar içinse, Far Cry: Rite of Passage #1 orijinal ve yeni bir soluk olacak.