Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
26/04/2021

Çizgi roman uyarlaması Jupiter’s Legacy, 7 Mayıs'ta Netflix'te başlıyor

7 Mayıs’ta Netflix'te ekrana gelecek Mark Millar'ın çizgi romanından uyarlanan Jupiter’s Legacy dizisi, güçlerini 1930’lu yıllarda kazanan ilk kuşak süper kahramanları merkezine alan bir hikâyeyi anlatıyor.

Çizgi roman dünyasının en önemli isimlerinden Mark Millar (Kingsman, Civil War, Kick-Ass ve Old Man Logan) ile 2017’de anlaşmaya imza atan Netflix, Millar’ın sevilen eserlerinden uyarlanan yapımları izleyicilerle buluşturmaya başlıyor. Bu yapımların ilki Jupiter’s Legacy olacak. 2013’te Image Comics etiketiyle çizgi roman okuyucularıyla buluşan Jupiter’s Legacy, güçlerini 1930’lu yıllarda kazanan ilk kuşak süper kahramanları merkezine alan bir hikâyeyi anlatıyor ve farklı nesillerden süper kahramanlara odaklanıyor.
 


Neredeyse 100 yıldır insanlığın güvenliğini sağlamalarının ardından dünyanın birinci nesil süper kahramanları, artık miraslarını devralmaları için çocuklarına güvenmektedir. Ancak değerlerini kanıtlamaya istekli olan genç süper kahramanlar, ebeveynlerinin efsanevi itibarlarına yakışır şekilde davranmakta ve kişisel standartlarını buna göre belirlemekte zorlanır. Bu durum, iki nesil arasında gerilime yol açar. Jupiter’s Legacy, onlarca yılı kapsayarak aile, güç ve sadakatin karmaşık dinamiklerinde geziniyor.
 


Dizinin başrolünde, Transformers filmiyle tanınan Josh Duhamel yer alıyor. Duhamel dizide Sheldon Sampson’ı canlandıracak. Leslie Bibb, Ben Daniels, Elena Kampouris, Andrew Horton, Mike Wade, Matt Lanter ve Ian Quinlan ise diğer önemli isimler. Daha önce Daredevil dizisinde yönetmenlik yapmış, senaryo ve yapımcılık süreçlerinde de etkin rol almış Steven S. DeKnight’ın yaratıcılığını ve yapımcılığını üstlendiği Jupiter’s Legacy, 7 Mayıs’ta ilk sezonuyla ekranlarda olacak.