Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
POP-KÜLTÜR
31/08/2021

Image Comics imzalı King Spawn #1, rekor satışla dikkat çekti

Image Comics, 1992'deki son sayıdan bu yana yayınlanan ilk Spawn kitabı olan King Spawn #1'in ön siparişlerde 500 binin üzerinde kopya sattığını duyurdu!

Bağımsız çizgi roman yayımcısı Image Comics, 1992'deki son sayıdan bu yana yayınlanan ilk Spawn kitabı olan King Spawn #1'in ön siparişlerde 500 binin üzerinde kopya sattığını duyurdu! Neredeyse Keanu Reeves'in BRZRKR ile elde ettiği 616 bin 841 kopyalık başarıya ulaşan ve 25 Ağustos'ta raflardaki yerini alan King Spawn #1, bağımsız çizgi roman yaratıcıları için başka bir büyük dönüm noktası niteliğinde. Her iki çizgi romanın da camianın iki devi Marvel Comics ve DC Comics'le herhangi bir ilişkisi bulunmuyor bildiğiniz üzere. Aslında resme geniş çerçeveden baktığınızda, çizgi roman satışlarındaki düşüşün yıllar geçtikçe arttığı bir yadsınamaz gerçek. Orijinal Spawn #1'in 1.7 milyon kopya sattığını düşünecek olursak bu fark net olarak gözüküyor. Ama şunu da unutmamak lazım, Haziran ayında 100 bin barajını sadece altı çizgi roman aşabildi. Yani BRZRKR’dan sonra King Spawn #1 de çok önemli bir satış rakamına imza atmış durumda.

 




Image Comics’in kurucusu Todd McFarlane, yakalanan bu başarı üzerine “Gelen rakamlar tahminimden çok daha yüksek çıktı. Bu, Spawn karakterinin ve yaşadığı dünyanın 30 yıl sonra hayranlarda hala yankı uyandırdığını kanıtlıyor. Ancak benim için en büyük şey, King Spawn'ın yaratıcı topluluğu için, yaratıcıların iki büyük yayıncılık devi Marvel ve DC Comics dışında kendi başarılarına ulaşabileceklerinin bir örneği haline gelmesi. Kendi başınıza bir kariyer yapabileceğinizi gösteren her hikaye umarım diğer yetenekli insanlara yola çıkmaları için ilham verir. Image Comics'in Başkanı olarak, 1992'deki kuruluşumuzdan bu yana amacımızın yaratıcıları savunmak olduğunu söyleyebilirim.” açıklamasında bulundu.