Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
07/11/2020

Yakuza serisi Yakuza: Like a Dragon ile yoluna devam ediyor

Yakuza serisi yedinci oyunu Yakuza: Like a Dragon ile yoluna devam ediyor. Yepyeni bir dövüş sistemi, heyecan dolu hikayesi ve çok daha gelişmiş oynanışıyla Yakuza: Like a Dragon'u kaçırmayın.

Yakuza serisi, ilk oyunundan beri yarı-açık dünya oynanışı, manga ve anime’leri hatırlatan sunumu, bıçkın karakterleri ve derinlikli hikayesiyle milyonlarca oyun severi müptelası yapmıştır. Japon mafyası Yakuza’nın içerisinde yaşanan bir “Deli Yürek” macerası gibi başlayan serinin ilerleyen oyunlarında öyle çılgınlıklar yaşanmıştır ki tek tek anlatsak sayfalarımız yetmez. Serinin yeni oyunu Yakuza: Like a Dragon, özgüvenini geri kazanmaya çalışan Ichiban Kasuga'nın, birbirinden farklı kişiliklerle harmanlanan takımı ile birlikte fakirlikten zenginliğe geçiş yollarını aramasını anlatan modern bir insanlık dramı. Ichi, Tokyo'nun tekinsiz mahallelerinde düşük rütbeli bir yakuza iken en güvendiği insan tarafından ihanete uğrar ve ölümün eşiğine gelir. Evsiz yurtsuz kalan Ichiban, ailesinden kovulmuş ve ihanete uğramış şekilde, Yokohama şehrinde tekrardan yaşama bağlanmaya başlar.
 


Günümüz Japonya'sında geçen oyun, otantik Japon yemekleri yiyebileceğiniz, arcade salonlarında oyun oynayabileceğiniz, etraftaki insanlara yardım edip sokak serserilerini dövdüğünüz bir RPG. Kahramanımız Ichiban, tam anlamıyla bir gamer. Hatta en sevdiği oyun Dragon Quest. Yemek yemenin kendisine güç vereceğini, kötü adamları dövmenin level’ini artıracağını söyleyen Ichiban, ara sıra oyuncuyla yani sizle konuşarak dördüncü duvarı yıkmayı başarıyor. Kendisini sevdiği oyuna biraz fazla kaptıran Ichi, gerçek dünyadaki dövüşleri sanki bir oyundaymış gibi görüyor. Kısacası, oyunda biraz Inception filminin havası yaşanıyor. Gelelim oyunun dövüş sistemine; düşmanlar ile nerede karşılaşırsanız orada geçen dövüşler bir hayli eğlenceli. Sıra tabanlı bir dövüş sitemine Like a Dragon ile geçen Yakuza serisi bu işi kotarmışa benziyor. Final Fantasy oyunlarındaki gibi dövüş sırasında karakterler sabit durmuyor ve hareket edebiliyor. Bu yüzden bazen düşmanların bir araya toplanmasını bekleyip, alan etkili büyüler kullanmak daha elverişli olabiliyor. Yepyeni bir dövüş sistemi, heyecan dolu hikayesi ve çok daha gelişmiş oynanışıyla Yakuza: Like a Dragon, hem serinin sevenlerini hem de Yakuza macerasına yeni başlayanları 10 Kasım'da bir hayli tatmin edecek.