Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
01/04/2018

Yakuza 6: The Song of Life, 17 Nisan'da çıkıyor

Playstation kataloğunun en nevi şahsına münhasır oyunlarından biri olan ve oyun dünyasının en köklü serilerinden olan Yakuza, yeni oyunuyla sahalara dönüyor. 


Japonya’nın en önemli kültürel miraslarından biri de, eski derebeylik zamanlarından türemiş olan yakuza kültürüdür. Video oyun dünyasında bu temaya öykünen pek çok oyun yapıldı; ancak Yakuza serisi adının hakkını verircesine bu konseptin en başarılı uygulaması olarak video oyun tarihindeki yerini almayı başardı.
Serinin karizmatik başkahramanı Kazuma Kiryu’nun Japonya’da adeta bir popüler kültür ikonu haline geldiğini özellikle söylememiz gerek. Sadece vurdulu kırdılı bir mafya oyunu olmayan, Japonya’nın günlük yaşam kültürüne ait pek çok absürt ve komik yan görevlere de sahip olan Yakuza serisi, ciddiyeti kadar eğlenceli karakterleriyle de yıllar süresince hayranların gönlünde kendine yer edindi.
Yakuza serisinin yeni oyunu Yakuza 6: The Song of Life, yaklaşık 2 sene önce Japonya’da satışa sunulmuştu. Anavatanında oldukça başarılı bir satış grafiğine imza atan oyun, Avrupa ve Amerika’da ise 17 Nisan'da çıkıyor. Anlayacağınız, adeta bir yakuza misali özlemle ve sadakatle bekledik bu oyunu. Bu yüzden de Japon mafya dünyasının derinlerine dalıp, Kazuma Kiryu ile yepyeni epik bir macera yaşamaya hazırız. 17 Nisan’dan itibaren Shinjuku’da uçan kuşun bile hesabını biz soracağız!