Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
13/10/2022

Netflix'in yeni komedi dizisi Blockbuster, 3 Kasım'da başlıyor

Amerika'da kalan son Blockbuster video mağazasında geçecek ve küçük bir iş yerinin tüm zorluklara rağmen ayak kalmak için verdiği çabayı anlatacak olan Blockbuster dizisi, 3 Kasım'da Netflix'te yayınlanacak.

1985’te kurulan ve bir döneme damga vuran video kiralama şirketi Blockbuster, dünya genelinde 10 bine yaklaşan mağaza sayısıyla bir dönemin en önemli markalarından biriydi. Fakat dijitalleşmenin artması ve video kültürünün ortadan kalmasıyla Blockbuster da tarihin tozlu sayfalarına karıştı. Günümüzde Blockbuster adını taşıyan son dükkan Oregan’da yer alıyor. 2020’de The Last Blockbuster adıyla hakkında bir belgesele de konu olmuştu. Netflix’in yeni komedisi Blockbuster, Amerika'da kalan son Blockbuster video mağazasında  geçecek ve küçük bir iş yerinin tüm zorluklara rağmen ayak kalmak için verdiği çabayı anlatacak.
 
Timmy Yoon (Randall Park), 5G teknolojisinin hâkim olduğu bir dünyada analog hayaller peşinde koşmaktadır. Timmy, yetişkin hayatının tümünü ilk aşkı olan filmlere adamıştır. Filmlere olan tutkusu sebebiyle doğup büyüdüğü yerde açtığı Blockbuster Video mağazasını işletmektedir. Bu onun ilk ve tek işidir. Amerika'nın son Blockbuster Video mağazasını işletmekte olduğunu öğrenen Timmy paniğe kapılır. İş yerini açık tutmak ve çalışanlarını işten çıkarmamak için önlem almaktan başka şansı yoktur. Timmy ile çalışanları son video mağazasını işletmenin, toplumun ihtiyacı olan ama dijital çağda kaybolan insan sıcaklığını sunmak için bir fırsat olduğunun farkına varırlar. Ayrıca Timmy bu sayede, yakın zamanda onun yanında çalışmak için geri dönen ve uzun süredir hoşlandığı Eliza (Melissa Fumero) ile de yeniden yakınlaşır. Netflix’in yeni iş yeri komedisi Blockbuster, 10 bölümden oluşan ilk sezonuyla 3 Kasım’da ekranda olacak.