Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
FİLM
15/11/2023

Bayard Rustin’in hikayesini anlatan Rustin, 17 Kasım’da Netflix’te

1963 yılında gerçekleşen unutulmaz Washington Yürüyüşü'nün mimarı Bayard Rustin'in sıra dışı hikayesini Netflix ekranlarında harika bir filmle izleyeceğiz. Rustin, 17 Kasım’da Netflix kütüphanesine ekleniyor.

1963'teki unutulmaz Washington Yürüyüşü'nün amacı ABD'de ırk ayrımcılığına maruz kalan Afroamerikalıların hakları ve yaşamakta oldukları yoksulluğa karşı çözüm arayıydı. Yaklaşık 250 bin kişinin katıldığı yürüyüş, insan hakları savunucusu Martin Luther King’ Jr. Lincoln Anıtı önünden yaptığı tarihi Bir Hayalim Var kapanış çağrısıyla tarihe geçmişti. Washington Yürüyüşü'nün mimarı Bayard Rustin, dünyanın en önemli aktivistlerinden ve organizatörlerinden biriydi. Otoriteye karşı çıkar, kimliği, inançları ve istekleri için asla özür dilemez ve geri çekilmezdi. O bir tarih yazdı ama karşılığı unutulmak oldu. 17 Kasım’da Netflix’te ekrana gelecek Rustin, Bayard Rustin'in hikayesini konu ediyor.

DGA Ödülü sahibi olan ve beş defa Tony Ödülü kazanan George C. Wolfe'un yönettiği, Emmy ödüllü Colman Domingo'nun başrolde olduğu Rustin; rahip Martin Luther King Jr., Adam Clayton Powell Jr. ve Ella Baker gibi farklı bir dünyayı hayal etmeye cesaret eden dev isimlerin yanı sıra düzenlediği özgürlük yürüyüşüyle bir hareket başlatan olağanüstü bir insana geç kalınmış bir ışık tutuyor. Oscar ödüllü Bruce Cohen, Higher Ground'dan Tonia Davis ve George C. Wolfe'un yapımcılığını üstlendiği filmde Chris Rock, Glynn Turman, Aml Ameen, Gus Halper, CCH Pounder, Da'Vine Joy Randolph, Johnny Ramey, Michael Potts, Jeffrey Wright ve Audra McDonald gibi yıldızlar rol alıyor.