Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
16/11/2020

Sevilen yuvarlama oyunu Katamari Damacy REROLL, 20 Kasım'da dönüyor

2004 yılında PS2 için çıkan Katamari Damacy'nin HD Remaster versiyonu olan Reroll, 20 Kasım'da Xbox One ve PlayStation 4 için piyasada olacak. Yuvarlamaya devam etmek isteyenler?

Katamari Damacy REROLL çıkıyor.  Hiç durmadan ittiren prens, geri döndü ve Katamari'sini tekrar yuvarlamak için kollarını sıvadı! Tüm Kosmos'un Kralı, yanlışlıkla gökyüzündeki her yıldızı yok ettikten sonra parmak kadar boyu olan prens oğluna, yani size, gökyüzüne ışıldayan yıldızları tekrar yaratıp koyması için emir verir. Prens, bildiği tek yol olan yuvarlama yöntemi ile babasının emirlerini yerine getirecektir. Oldukça komik bir oyun olan Katamari Damacy, yenilenmiş olarak tekrar karşımıza çıkıyor.
 


Katamari Damacy Reroll, basit ve sade olmasına rağmen inanılmaz eğlenceli oynanışıyla yaratıcılığını konuşturan bir oyun. Sanki bir kartopu yuvarlayıp büyütüyormuş gibi, kendinizden küçük eşyaları yuvarlamaya başlayıp, yeterince büyüdüklerinde daha büyük şeyleri Katamari topunuza katabiliyorsunuz. Mutfaktaki çatal bıçaklarla başlayıp, evcil hayvanları, arabaları, ağaçları, apartmanları, şehirleri ve hatta bulutları bile, Katamari topunuza katıp yuvarladığınız ve tek amacınızın daha da büyük bir Katamari yapmak olduğu bu oyun, absürd Japon komedisini sevdiren cinsten.Örnek vermek gerekirse, Balık burcunun takım yıldızını yeniden oluşturma görevi için bulabildiğiniz kadar balığı Katamari'nize katıp yuvarlamanız gerekecek. Boğa burcu için ise, inekleri yuvarlamaya başlamanız lazım. Belki birkaç günde Katamari Damacy Reroll'un sizlere sunacağı herşeyi yutup bitirebilirsiniz, ancak bunu suratınızda kocaman bir gülümseme ve bulaşıcı derecede bağımlılık yapan müziklerine kafanızı sallayıp eşlik ederek yapacağınızı garanti ediyoruz! İlk çıktığında hepimizi şaşırtan bu eğlenceli oyunun 15 sene sonra bile keyif vereceğine eminiz. Katamari Damacy Reroll, 20 Kasım'da Xbox One ve PlayStation 4  için piyasada olacak.


Oyun dünyasındaki macerasına 2008'de başlayan LittleBigPlanet serisi, Sackboy: A Big Adventure ile dönüyor. LittleBigPlanet evreninin ana karakteri örgülü kahramanımız Sackboy, yeni maceralar için hazır.