Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
07/11/2020

Sackboy: A Big Adventure, PlayStation 5'in çıkış oyunu olarak geliyor

Oyun dünyasındaki macerasına 2008'de başlayan LittleBigPlanet serisi, Sackboy: A Big Adventure ile dönüyor. LittleBigPlanet evreninin ana karakteri örgülü kahramanımız Sackboy, yeni maceralar için hazır.

Little Big Planet'in en sevdiğimiz kahramanı Sackboy, geri dönüyor ve Sackboy: A Big Adventure, PlayStation 5'in çıkış oyunu olarak geliyor. Kaçırılan arkadaşlarını kurtarmak için yola çıkan Sackboy'un büyük macerasını Sumo Digital geliştiriyor. PlayStation 5'in çıkış oyunu olarak gelen Sackboy: A Big Adventure ilk olarak Haziran'da gerçekleşen PS5: The Future of Gaming etkinliğinde tanıtıldı ve Little Big Planet serisinin hayranlarından büyük ilgi gördü.
 


12 Kasım'da Playstation için Sony tarafından yayımlanacak olan bu sevimli oyunun Little Big Planet serisinin oyunlarından farklı olduğu noktalardan biri artık tam olarak 3D platform olması. “Yaratma Modu”nun yeni oyundan çıkarılmış olması ise kendi bölümlerini yapmak isteyenler için kötü bir haber. İster aynı koltukta, ister online olarak dört kişi ile oynanabilen bir hayli renkli ve eğlenceli görünen oyun, arkadaşlar ile oynandıkça daha keyifli bir hale geliyor.
 


Sackboy: A Big Adventure oyunundaki bulmacaları çözmek için takım olarak hakeret etmek gerekiyor. Maceramızda ilerlerken baloncuklar toplayıp, birbirinden sevimli ama kötü niyetli düşmanlardan kaçarak, sarmaşıklardan sallanıp engelleri aşarak bölüm sonu canavarlarını alt etmeye çalışıyoruz. Oyunumuz Alçak Vex, Sackboy'un arkadaşlarını kaçırıp onları zorla şeytani derecede ölümcül olan Topsy Turver adındaki cihazı yaptırmaya çalışır. Bu cihaz, hayalgücü ve masum rüyalardan oluşan fantastik dünya Craftworld'ü kabuslarla dolu bir cehenneme çevirecektir. Ancak kehanetlere göre Craftworld'ün efsanevi koruyucuları Örgü Şövalyeleri'nin en cesuru, en yüreklisi, en korku nedir bilmeyen kahramanı Sackboy kaderini gerçekleştişrecek ve dünyayı kurtaracaktır.
 

Bu arada PlayStation 5'in çıkış oyunu Spider-Man: Miles Morales, 12 Kasım'da satışta