Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
19/08/2018

Battle for Azeroth ile meydan savaşına hazırlanın

World of Warcraft'ın uzun zamandır beklenen yedinci ek paketi Battle for Azeroth, 14 Ağustos’ta piyasaya çıktı. Azeroth’un gördüğü en büyük savaş için World of Warcraft’a dönmeye hazır mıyız?


Bu kadar zaman nasıl geçti tam olarak biz de bilmiyoruz ama, World of Warcraft'ın hayatımıza girmesinin üzerinden tam 14 sene geçmiş. Bu vesileyle zamanın su gibi akıp geçtiğine ve yaşlandığımıza bir kez daha kanaat getirmiş durumdayız. MMORPG (Massively Multiplayer Online Role-Playing Game) dendiğinde akla günümüzde belki farklı oyunlar gelse de, bu işin fenomen düzeyinde başladığı noktayı ilelebet temsil edecek olan yegane oyun World of Warcraft'tır! Elbette WoW çıktığı günkü haliyle kalmadı ve bugüne dek yayımlanan altı adet genişleme paketi sayesinde yepyeni karakterler ve yepyeni mekanlarla dünyasını genişletti. WoW oyuncularının uzun süredir beklediği yedinci görev paketi Battle for Azeroth ise nihayet çıktı. Geçtiğimiz yıl BlizzCon'da tanıtılan bu iddialı paketle birlikte, WoW aleminde yer yerinden oynayacak gibi duruyor. Şimdi gelin, Battle for Azeroth’un detaylarına yakından bakalım.


Her yeni WoW ek görev bölümünde olduğu gibi, Battle for Azeroth da bu dünyanın renklerine yeni renkler katmayı ihmal etmiyor. Level atlama seviyesini 110'dan 120'ye çıkaran Battle for Azeroth, bugüne dek yayınlanmış en geniş kıta eklentisini de bünyesinde barındırıyor. Kul Tiras ve Zandalar kıtaları sadece oyun alanını büyütmekle kalmayacaklar; WoW hayranlarına haritada bile belirtilmemiş keşfedilecek adalar, yeni zindanlar, raid'ler ve 20 oyuncunun grup halinde savaşacağı PVE cepheleri sunacaklar. Ayrıca Alliance ve Horde için yepyeni ırkların da geleceğini hatırlatalım! Yeni Alliance ırkları; Lightforged Draenei, Void Elf, Dark Iron Dwarf Kul Tiran Human olarak açıklandı. Horde'un yeni ırklarıysa Highmountain Tauren, Nightborne, Mag'har Orc ve Zandalari Troll olacak. Bizce sadece yeni mekanlar için değil; yepyeni karakterler için de Battle for Azeroth alınır. Hatta eski WoW'cuları bile oyuna döndürecek kadar iddialı gelişmeler var!

 


Battle for Azeroth çıktığında, oyunda sahip olduğunuz pek çok araç gereç ya da silahın seviyesine "squish" uygulanacak. Bir başka deyişle, sahip olduğunuz araç gerecin seviyesinde tenzilat olabilir; bu biraz da oyunun yeni silahlarının heybetini artırmak için uygulanacak bir tedbir yöntemi. Neyse ki "buff" özellikleriniz baki ve karakterinizin sahip olduğu Arcane Brilliance ya da Mark of the Wild gibi pek çok farklı buff'ı seviyesi düşürülen silahlarınıza uygulayabileceksiniz. Titanforging de halen aktif olarak oyunda yer sahibi olacak; ancak Heart of azeroth etkisi altında bulunan araç gereçler ve silahlar bu işlemden yararlanamayacaklar. WoW'a Legion eklentisiyle birlikte tanıtılan seviye dengesi sistemi artık tüm oyun haritasına yayılan bir ölçekte etki edecek. Bu da demek oluyor ki Westfall gibi nispeten zayıf düşmanların olduğu bir bölgede bile 60. seviyeden bir yaratıkla karşılaşmanız mümkün olacak. Bunun sebeplerinden biri de, oyunun hikayesini deneyimlemek yerine karakterine hızla level kasan oyuncuları oyunun dünyasına daha fazla dahil olmaya teşvik etmek.


Ek paket, üç farklı versiyonla piyasaya sürülecek. Standart versiyonda oyunun yeni Alliance karakterlerine erken erişim ve karakterinizi 110. seviyeye yükseltme bonus’ları bulunuyor. İnternet üzerinden de satın alabileceğiniz Digital Deluxe Edition'da ise, standart versiyona ek olarak; Gilded Ravasaur ve Seabird Stallion adlı oyun haritasında sürebileceğiniz özel yaratıklar, Tottle adlı bir pet yaratık, Hearthstone'da kullanabileceğiniz özel Azeroth is Burning sanal oyun kartı, Starcraft 2'de kullanabileceğiniz Alliance ve Horde spreyleri, Heroes of the Storm'da kullanabileceğiniz Primal Flamesaber adlı mount ve Overwatch oyununa aktarabileceğiniz tonla ses efekti, emote ve ikon mevcut. Battle for Azeroth'un tüm dünyayla aynı anda ülkemizde de piyasada olacak olan Collector's Edition adlı sürümünde ise, standart ve Digital Deluxe versiyonlarda yer alan bonuslara ek olarak oldukça görkemli bir oyun saklama haznesi, Alliance ve Horde armaları basılı olan madeni para ve oyunun soundtrack albümü yer alıyor.