Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
OYUN
02/05/2020

Assassin's Creed Valhalla geliyor!

Ubisoft, sevilen serisi Assassin's Creed'in yeni oyununu duyurdu. Viking temalı olacağı belirtilen serinin 12. oyunu, Assassin's Creed Valhalla ismiyle oyunseverlerin karşısına çıkacak. Detaylar haberimizde.

Assassin’s Creed serisinin bugüne kadar 11 oyunu geride bırakmış olması şaşırtıcı değil mi? Bunca oyun ne zaman geçti? Ubisoft’un tarihle suikastı, macerayla bilim kurguyu, Doğu ile Batı’yı buluşturduğu bu satış rekorları kıran serisi, aradan geçen yıllarda zaman zaman tökezlese de milyonlarca hayranını memnun etmeyi öyle ya da böyle başardı. 2007 yılında “Assassin's Creed” oyunuyla başlayan bu sıra dışı macera, son olarak 2018 yılında yayınlanan “Assassin's Creed: Odyssey” ile devam etmişti. Ubisoft, sevilen serisi Assassin's Creed'in yeni oyununu resmen duyurdu. Viking temalı olacağı belirtilen yeni oyun, Assassin's Creed Valhalla ismiyle yayınlanacak. Özellikle son iki oyundur alışıla gelmiş kalıplarının dışına çıkarak övgüleri toplayan ve neredeyse ölmek üzere olan bir seriyi ayağa kaldıran Ubisoft’un Viking gibi oldukça sevilen temayı bir sonraki oyununa taşıyacak olması, hemen herkesi şimdiden heyecanlandırmış durumda.
 Assassin’s Creed Valhalla, oyuncuları savaş ve zafer masallarıyla büyüyen azılı bir Viking akıncısı olan Eivor'un destanını yaşamaya davet ediyor. Büyüleyici bir Viking deneyimi sunan oyun, oyuncuları İngiltere'nin acımasız Karanlık Çağlarına bırakarak onlara hem güzel hem dinamik bir açık dünya sunuyor. Oyuncular serinin bu son oyununda; baskınlar, yerleşim yerlerini genişletme, güçlerini pekiştirme ve etkilerini yayma gibi yeni özelliklerden yararlanabilirler. Savaş ve zafer hikayeleriyle büyümüş efsanevi bir Viking savaşçısı olcacağınız oyunda Valhalla'daki tanrılar arasında yer kazanmak için düşmanlarınıza baskın yapıp, yerleşim yerlerinizi genişletecek ve siyasi gücünüzü geliştireceksiniz. Ubisoft tarafından yapılan açıklamaya göre Assassin’s Creed Valhalla, PlayStation 5, Xbox Series X, PlayStation 4 ve PC platformları için 2020 sonunda satışa sunulacak.