Postkolik_Loader
Haberi Paylaş!
DİZİ
10/01/2022

Vikings: Valhalla, 25 Şubat’ta Netflix ekranlarında seyirciyle buluşuyor

Vikings dizisinden 100 sene sonrasında yaşanacak olan olayları konu edinecek Vikings: Valhalla, Viking tarihinin en önemli kahramanları olarak öne çıkan Leif Erikson, Freydis ve Kuzeyli Fatih Kral William'ın maceralarını anlatacak.

History Channel imzalı Vikings, toplam 89 bölümlük macerasıyla tüm zamanların en sevilen dizilerinden biri olmayı başardı. Yayın hakları tamamen Netflix'e geçtikten sonra, dizinin yaratıcıları Michael Hirst ve Jeb Stuart, Vikings: Valhalla adlı yepyeni bir dizi için Netflix'le el sıkışmıştı. 2019’da açıklanan ve Vikings hayranlarını fazlasıyla heyecanlandıran proje, 25 Şubat’ta Netflix ekranlarında seyirciyle buluşuyor. Vikings: Valhalla, Vikings dizisinden 100 sene sonrasında yaşanacak olan olayları konu edinecek. 1000 yılı aşkın bir süre önce, 11. yüzyılın ilk yıllarında geçen Vikings: Valhalla, gelmiş geçmiş en ünlü Vikinglerden bazılarının kahramanca maceralarını konu alacak. Bu isimler arasında efsanevi kâşif Leif Eriksson (Sam Corlett), onun cesur ve kafasının dikine giden kız kardeşi Freydis Eriksdotter (Frida Gustavsson) ve Kuzey'in hırslı prensi Harald Sigurdsson (Leo Suter) var.

 Hem Vikingler ve İngiliz asilleri arasındaki gerilimin kanlı bir kırılma noktasına ulaşması hem de Vikinglerin kendi içlerinde birbiriyle çatışan Hristiyan ve pagan inançları nedeniyle anlaşmazlığa düşmeleriyle bu üç Viking, destansı bir yolculuğa başlayacak. Hayatta kalmak ve zafer kazanmak için dövüşmek zorunda oldukları bu yolculuk, onları okyanuslar aşıp savaş meydanlarından geçerek Kattegat'tan İngiltere'ye ve ötesine taşıyacak. Yapımcılar, Vikings: Valhalla ile birlikte dizinin geçeceği dönemde Avrupa'da yaşanan sosyokültürel ve politik uyanışların da viking tarihine nasıl etki ettiğini tüm gerçekliğiyle görme imkanı yakalayacağımızı söylüyorlar. Tıpkı orijinal Vikings gibi İrlanda'da çekilen dizinin oyuncu kadrosunda Bradley Freegard, Jóhannes Haukur Jóhannesson, Caroline Henderson, Laura Berlin ve David Oakes da yer alıyor.